Naga MarketsNial Fuller's Price ActionTygodniowe spojrzenie na rynki pod kątem techniki Price Action to aktualizacja poglądu na rynek australijskiego tradera jakim jest Nial Fuller. Zobacz jakie możliwości oferują takie walory jak EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY oraz ropa.


EUR/USD – sygnał sprzedaży na wykresie tygodniowym

Jak widzimy na poniższym wykresie, EUR/USD uformował spory, niedźwiedzi setup sprzedażowy i dokonał w ubiegłym tygodniu fałszywego wybicia oporu przy 1.1400/1.1466 Cena chce najwyraźniej pozostać w konsolidacji pomiędzy 1.1460 – 1.0800, tak więc pozostajemy nastawieni na sprzedaż podczas gdy znajdujemy się pod wspomnianym oporem na poziomie 1.1400/1.1466. Traderzy mogą oczekiwać na sygnał sprzedaży z wykresu H4 lub dziennego, gdyby cena posunęła się na początku tygodnia w okolice 1.1400.

eu

GBP/USD – wyprzedaż po fałszywym wybiciu

Ubiegły tydzień to próba wyniesienia ceny w górę, która zakończyła się fałszywym wybiciem oporu i agresywną wyprzedażą, co sprawiło, iż na tym rynku pozostajemy neutralni. Może dojść do ponownego rajdu ze wsparcia przy 1.5330, ale jeśli mielibyśmy rozważać wzięcie longa, potrzeba nam silnego sygnału zakupowego właśnie w tych okolicach. Jeśli jednak cena zamknie się pod 1.5330 staniemy się wtedy bardziej niedźwiedzio nastawieni i będziemy w tym momencie szukać sygnału do sprzedaży.

gu

USD/JPY – odzyskuje utracony grunt

Ubiegły tydzień upłynął na tej parze pod znakiem odrabiania strat i USD/JPY zamknął się ponad poziomem 120.40, który był rozważany jako opór. Oczekuję, że cena kontynuuje wzrosty z tego miejsca, ale zachowuję ostrożność gdyż w górze mamy strefę oporu. Cena może jeszcze się trochę osunąć przed powrotem do trendu wzrostowego.

uj

Ropa – wznosi się znacznie wyżej z długoterminowego poziomu wsparcia

Ubiegły czwartek i piątek to dla ropy czas, w którym cena wzniosła się znacznie w górę ze wsparcia w okolicach 38.00 – 35.00. Aktualnie pozostajemy neutralni na tym rynku, ale jeśli zobaczymy mocny sygnał zakupowy w okolicach wspomnianego wsparcia, możemy rozważać longa. Najbliższy opór widoczny jest na poniższym wykresie.

co


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here