Naga MarketsNial Fuller's Price ActionNial Fuller jak w każdy poniedziałek przygotował garść analiz instrumentów z rynku walutowego, a wszystko to pod kątem techniki Price Action. W tym tygodniu skupił się na głównych parach oraz złocie. Zapraszam do lektury.


GBP/USD – potencjał do dalszych wzrostów

Na kablu utworzył się setup Fakey w ubiegłym tygodniu, który jest zgodny z naszym poglądem na ten rynek. Ten sygnał jest okazją zakupową dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pozycji długich. Oczekujemy kontynuacji wzrostów w nadchodzących dniach, a następny target znajduje się przy oporze w okolicach poziomu 1.5930.

gu

EUR/USD – silne wzrosty kierują cenę do kluczowego oporu

Ubiegły tydzień był zakończył się dla EUR/USD znacznie wyżej, co widać dobrze na poniższym wykresie tygodniowym. Widać również, że zbliżamy się do poziomu 1.1435, który jest kluczowym oporem. Wolimy poczekać i zobaczyć jak zachowa się cena w okolicach wspomnianego oporu, zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje. Jeśli pojawi się tam sygnał sprzedaży na wykresie dziennym, rozważymy wejście w shorty, ale tylko w przypadku bardzo oczywistego sygnału. W innym razie, będziemy obserwować cofnięcia i po nich szukać okazji do wejścia w longi, zgodnie z aktualnym, byczym momentum na tym rynku.

eu

USD/JPY – niedźwiedzie w natarciu

Na japończyku nastąpiła w ubiegłym tygodniu wyprzedaż i w piątek zamknął się dobrze poniżej poziomy 123.00. Nasze nastawienie zmieniło się zatem na bardziej niedźwiedzie i będziemy rozglądać się za sygnałami sprzedaży występującymi po cofnięciu do oporu. Zwróć uwagę na okolice poziomu 120.40, które mogą być potencjalnym miejscem do realizacji zysków z pozycji krótkich.

uj

AUD/USD – mieli coraz niżej

Aussie powoli osuwał się na południe przez ostatnie 7 dni, podążając za sygnałem odwrócenia, który uformował się 12 sierpnia. Tak długo jak cena pozostaje nad poziomem 0.7215 – 0.7235 istnieje potencjał do ruchu zwyżkowego, ale jeśli spadniemy poniżej tego wsparcia, będziemy otwarci na dalsze spadki.

au


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

XAU/USD – złoto znacznie wyżej

Złoto w ubiegłym tygodniu wzniosło się znacznie ponad poziom 1150.00 i zamknęło się ponad nim. Przy tak silnym ruchu nie szukamy dłużej sygnałów sprzedażowych, chyba że trafi się naprawdę bardzo silny i oczywisty sygnał do sprzedaży na obecnych poziomach, koniecznie z wykresu dziennego. Jesteśmy na tym rynku neutralni w tym momencie i naszym planem jest dalsze monitorowanie sytuacji w celu uzyskania kolejnych wskazówek.

xu

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here