Naga MarketsNial Fuller's Price ActionPrzed nami świąteczny tydzień na rynkach. O ile w dzień wigilijny większość światowych giełd odpoczywa lub zdecydowanie skraca godziny handlu, a w Boże Narodzenie całkowicie ustaje aktywność handlowa, to na pewno znajdą się osoby zainteresowane tradingiem. Tygodniowa analiza Niala Fullera będzie więc doskonałą okazją, aby złapać parę propozycji tradingowych.


EUR/USD – niedźwiedzi trend nadal aktywny

eurusd189

Euro do amerykańskiego dolara notowało w piątek kolejne spadki – cena ostatecznie zamknęła się w okolicach wsparcia 1.2246. Patrząc na silną wyprzedaż, która miała miejsce od oporu 1.2570 zainteresowane strony podażowej jest nadal bardzo duże. W tym tygodniu powinniśmy więc szukać przede wszystkim okazji sprzedażowych, aby dołączyć do obecnego momentum.

GBP/USD – Kabel pod poziomem oporu

gbpusd125

Koniec zeszłego tygodnia przyniósł delikatne spadki na funcie do dolara – wykres dzienny pokazuje jednak wyraźny ruch boczny. W momencie kiedy cena powróci w okolice krótkoterminowego kluczowego oporu 1.5785 będziemy bacznie poszukiwać sygnałów sprzedaży z price action próbując dołączyć do trendu spadkowego.

AUD/USD – Australijczyk nadal gwałtownie opada

audusd194

Zeszły tydzień przyniósł serię spadków na Aussie, co widać na poniższym wykresie D1. Zwróćmy uwagę, że górne knoty zaznaczonych świec sugerujące próby podniesienia ceny spotykały się ze wzmożoną sprzedażą w okolicach warstwy oporu tworzonej przez ośmio- i dwudziestojednodniową EMA. Pokazuje to, że trend jest obecne silnie spadkowy.

Nadal śledzimy akcję cenową i poszukujemy okazji do otwierania shortów. Każdy ruch korekcyjny w stronę średnich kroczących będzie do tego doskonałą okazją.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

NZD/USD – kontyuacja niedźwiedziego trendu

nzdusd50

W zeszłym tygodniu nic mnie mogło oprzeć się sile USD – również dolar nowozelandzki. Kiwi w piątek próbowało wspinać się w górę, jednak ostatecznie utworzyła się świeca z niedźwiedzim ogonem. Podaż powróciła na rynek w dużej ilości co sugeruje, że w tym tygodniu spadki będą kontynuowane.

Złoto – szansa na potencjalne spadki?

gold64

Rynek spot złota konsolidował w piątek w bardzo wąskim zakresie. Potencjalne okazje sprzedażowe nadal występuje. Widzimy świecę pin bar, która utworzyła się w tamtym tygodniu. Powinniśmy poczekać na delikatną korektę wzrostową i na niej szukać okazji do zawarcia krótkiej pozycji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here