Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EUR/USD, AUD/NZD, rynek ropy oraz australijski indeks SPI 200.


EUR/USD – spodziewany test 1.1470

Na parze walutowej EUR/USD zauważalny jest ostatnio silny trend wzrostowy, gdzie tworzą się nowe, wyższe szczyty. Widzieliśmy jak spory byczy sygnał odwrócenia z 11-go marca zadziałał dla cen jak trampolina i wygląda na to, że celem dla zwyżek będzie przetestowanie obszaru niedawnego zakresu przy 1.1470. W tym tygodniu, szukamy sygnałów zakupowych na wykresie dziennym lub 4-godzinnym po jakimkolwiek cofnięciu ceny. Główną “linią na piasku” jest kluczowe wsparcie przy 1.1080, dopóki cena znajduje się powyżej tego kluczowego poziomu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo dalszych wzrostów, do 1.1470.

eurusd-1

Te artykuły również Cię zainteresują
[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Strategię Niala Fullera  można wypróbować na rachunku w HFT Brokers[/pullquote]

AUD/NZD – poziom 1.0980 okazją dla swing tradera

Po 400-pipsowym wzroście jaki nastąpił w następstwie naszej analizy z 3-go marca, cena dalej silnie rosła i ustanowiła maksimum na 1.1315. Wykres pokazuje nam oczywisty poziom wsparcia, który powstał po przełamaniu poziomu 1.0980. Jeśli cena zawróci w te okolice, lub trochę powyżej, traderzy mogą wypatrywać zakupowych sygnałów price action i oczekiwać powrotu ceny do trendu wzrostowego. Gdyby w tym tygodniu doszło do wyprzedaży, monitoruj wykres dzienny i 4-godzinny w celu uzyskania okazji zakupowej. Agresywni traderzy mogą wchodzić “na ślepo” jeśli cena osiągnie poziom 1.0980. Patrząc w przeszłość, odwrócenia jakie na tym poziomie miały miejsce już 6-cio krotnie przynosiły szybkie 200-pipsów zakresu.

audnzd-5

Ropa – krótkoterminowy szczyt na ropie?

Rynek ropy wygląda jakby się wyczerpywał i walczył w pobliżu ważnego oporu przy 43.20 – poziomu, który działał jako główny punkt pivot dla cen w niedalekiej przeszłości. W tym tygodniu traderzy mogą rozglądać się za sygnałami sprzedaży w okolicach 43.20, a poniżej tego poziomu istnieje ryzyko dalszych osunięć.

oil-4

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

invest

SPI 200 – w tym tygodniu obserwujemy 5080 i 5300

Dla tych, którzy obserwują australijski indeks SPI 200 nie jest tajemnicą, że jest to rynek regresywny, dlatego też traderzy muszą być oportunistami i czekać na okazje. W ubiegłym tygodniu sugerowaliśmy traderom obserwowanie poziomu 5080 w celu wyszukiwania sposobności do wejścia w longi. Traderzy, którzy zajęli pozycję w okolicach tego poziomu zgarnęli 120-punktów, które indeks zyskał od poziomu wsparcia. W tym tygodniu SPI może przetestować istotny poziom oporu przy 5300, a traderzy mogą obserwować ten obszar, by szukać okazji sprzedażowych.

spi200-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here