Naga MarketsNial Fuller's Price ActionNowy tydzień na rynkach walutowych zaczynamy od technicznego spojrzenia na najpopularniejsze walory przy zastosowaniu popularnej techniki Price Action. Nial Fuller w swojej weekendowej analizie skupił się na złocie, USD/JPY, EUR/USD oraz indeksie S&P500.


Złoto – cenny kruszec w górę

Rynek złota przesuwał się w górę na krótko przed piątkowym zamknięciem, co pokryło się z rynkowymi oczekiwaniami kontynuacji trendu. O ile cena nie cofnęła się do wcześniej wspominanego przez Niala kluczowego obszaru wsparcia 1250-1238, to znalazła się w niedużej odległości.

Części inwestorów z pewnością udało się złapać długie pozycje dzięki świecom pin bar, które w piątek pojawiły się na wykresach H1 oraz H4. Spodziewamy się dalszych ruchów wzrostowych w najbliższych dniach i nadal będziemy kupowali XAU/USD w przypadku jakichkolwiek korekt spadkowych.

gold72

USD/JPY – konsolidacja trwa

Dolar do jena znalazł się w wąskim zakresie handlowym – cena nie potrafi poradzić sobie z poziomem 118.530 od około dwóch tygodni. Obserwujemy pilnie wykresy jednogodzinne oraz czterogodzinne skupiając się na sygnałach sprzedażowych. Jeżeli niedźwiedzie przejmą tutaj kontrolę i będziemy świadkami wybicia nowych dołków, będziemy mogli wtedy zobaczyć cofnięcie ceny w okolice 116.10 w przeciągu rozpoczynającego się tygodnia.

usdjpy113

EUR/USD – sygnał sprzedażowy inside bar

W piątek na EUR/USD widzieliśmy uformowanie się bardzo wąskiej świecy inside bar, która sygnalizuje kompresję przed kolejnym dynamicznym ruchem. Formacja ta najprawdopodobniej doprowadzi do silnego wybicia w dół – szczególnie jeżeli cena pokona poziom 1.1260.

Inwestorzy mogą rozważyć otwieranie krótkich pozycji celując początkowo w 1.1096. Jeżeli na początku tego tygodnia nie zobaczymy wspominanego wybicia, wtedy alternatywą będzie dalsza obserwacja wykresów H1, H4 lub ewentualnie D1 w poszukiwaniu nowych sygnałów sprzedaży – mogą pojawić się praktycznie w każdym miejscu – momentum podażowe jest bardzo silne.

Istotny poziom oporu znajdujący się na 1.1422 będzie nam przez cały tydzień zapewniał mocną presję wyprzedażową – oczywiście jeżeli cena utrzyma się poniżej.

eurusdz1

S&P500 – amerykański indeks osłabiony

Piątkowa sesja na amerykańskim indeksie giełdowym S&P500 zakończyła się silnymi osunięciami. Na poniższym wykresie widzimy, że strefa 2019.00-2025.00 (obszar 21-dniowej EMA) przyjęła formę strefy oporu, w której możemy spodziewać się sygnałów sprzedażowych na przestrzeni tego tygodnia.

Inwestorzy mogą wykorzystywać rajdy do budowania krótkich pozycji i oczekiwania na korekty spadkowe w stronę kluczowego wsparcia 1968.00. Jako, że w szerszym ujęciu nadal dominuje rynek byka, krótkie pozycje zalecane są tylko i wyłącznie w S/T. Nie bądźmy zachłanni, starajmy się księgować nawet małe zyski i pamiętajmy, że gra wbrew głównemu trendowi zawsze obarczona jest większym ryzykiem.

sp5007Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here