Naga Markets

W dzisiejszym tygodniowym spojrzeniu na rynki oczami guru Price Action – Niala Fullera – przyglądamy się ropie crude i następującym parom walutowym: EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD. Rynki na początku tygodnia pozostaną raczej uśpione, ciężko więc znaleźć większą ilość ciekawych okazji tradingowych.

EUR/USD – para konsoliduje, czekając na sygnał sprzedaży z oporu

Euro do dolara amerykańskiego konsolidowało w ostatnim tygodniu i zakończyło go wyrównując więcej wcześniejszych strat – podobny schemat powtarzał się trzy tygodnie z rzędu. Trend jest nadal spadkowy, jednak rynek pokazuje pewną „nieumiejętność” dalszego podążania w kierunku południowym –  możemy więc spodziewać się odwrócenia wyżej w ujęciu krótkoterminowym. Jeżeli to nastąpi, wtedy powinniśmy poszukiwać sygnału sprzedażowego z Price Action w okolicach oporu na 1.3500 dołączając się do podażowego trendu.Obecna prognoza: Cena konsoliduje zaraz nad wsparciem na 1.3330, powinniśmy szukać sygnału sprzedaży w okolicach 1.3500 lub delikatnie poniżej.

GBP/USD – Kabel zalicza silny spadek i odbija się od wsparcia

Kabel uformował niedźwiedziego pin bara w okolicach kluczowego wsparcia (1.6655) w zeszły czwartek – było to jednak fałszywe przełamanie, które powróciło do 1.6700. W tym miejscu moglibyśmy się spodziewać dalszych ruchów wzrostowych, jednak bardziej konserwatywni traderzy mogą poczekać na sygnał sprzedażowy wygenerowany przez opór (w pełni zgodny z panującym trendem). Jeżeli cena odwróci w górę w tym tygodniu, wtedy warto skupić się na najbliższych poziomach oporu i poszukiwać impulsów z PA pozwalających dołączyć do trendu spadkowego.

Obecna prognoza: Cena uderza kluczową strefę wsparcia 1.6700-1.6650, następnie odbija w stronę 1.6840 i pozwala nam czekać na generowanie sygnałów sprzedaży.

AUD/USD – Aussie powraca w stronę kluczowego oporu

Dolar australijski do amerykańskiego zakończył piątek bez większych zmian, po uderzeniu w kluczowy poziom oporu w okolicach 0.9330, o którym Nial wspominał we wcześniejszych komentarzach tygodniowych. Pomiędzy 0.9330-0.9375 formuje się naprawdę fajna strefa oporu, którą należy obserwować pod kątem generowania sygnałów sprzedażowych z Price Action (w przypadku gdy rynek będzie powracał się w kierunku północnym). Biorąc jednak pod uwagę nieudolność rynku utrudniającą zamknięcie powyżej 0.9330 w miniony piątek możemy spodziewać się odbicia ceny w dół w ujęciu krótkoterminowym i spadku z obecnych poziomów.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

XTB

Obecna prognoza: Cena powędrowała w okolice kluczowego oporu – poszukujmy sygnałów sprzedaży w rejonie 0.09330-0.9375

Ropa crude – niedźwiedzi trend nadal aktywny

Spadkowa dynamika ropy crude była kontynuowana w ubiegłym tygodniu, jednak w piątek mogliśmy obserwować delikatne odwrócenia. Jeżeli ruch ten uda się wydłużyć w najbliższych dniach, wtedy bardzo ważnym poziomem stanie się 99.00 – to właśnie tutaj będziemy poszukiwali sygnałów sprzedażowych z Price Action, aby dołączyć do trendu spadkowego.

Obecna prognoza: Niedźwiedzi trend aktywny, szukamy sygnału sprzedaży PA od kluczowego oporu w okolicach 99.00.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDAX w korespondecji do wydarzeń na wschodzie
Następny artykułGorące spółki dnia: Cognor, BZ WBK
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here