Naga MarketsNial Fuller's Price ActionW dzisiejszym tygodniowym spojrzeniu na rynki Niala Fullera, analizujemy Price Action na takich walutach jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski, dolar australijski oraz japoński jen. Łącznie cztery pary walutowe, na których obserwujemy ciekawą sytuację techniczną albo które w najbliższym czasie mogą wygenerować interesujące sygnały.


EUR/USD – konsolidacja na wykresie dziennym

eurusdm1

Te artykuły również Cię zainteresują
Euro do dolara amerykańskiego zyskało trochę w zeszłym tygodniu – Edek próbował ataków popytowych po serii inside barów widocznych w okolicach wsparcia na 1.13. Cena porusza się w zakresie pomiędzy wspomnianym wsparciem oraz oporem 1.15-1.1530. Jeżeli cena dojdzie w okolicę górnego ograniczenia konsolidacji wtedy będziemy mogli rozważyć grę na spadki – szukając odpowiednich sygnałów oczywiście na wykresie dziennym, jak i interwale H4 oraz H1.

GBP/USD – Kabel pcha cenę w górę

gbpusd129

Nial Fuller zwracał ostatnio uwagę na potencjalną szansę wzrostów GBP/USD. Warunkiem było utrzymanie się powyżej wsparcia 1.52 – do tej pory poziom nie pozwala spaść cenie, co ostatecznie przełożyło się na wzrosty w zeszły czwartek. Momentum przynajmniej tymczasowo przybrało bardziej byczy obraz.

Powinniśmy szukać sygnałów zakupowych Price Action w przypadku każdego osunięcia (oczywiście jeżeli nie spadniemy poniżej 1.52).

AUD/USD – Aussie powyżej kluczowego wsparcia

audusdM

Dolar australijski do amerykańskiego cały czas trzyma się powyżej kluczowego wsparcia 0.7650-0.7625, a w zeszłym tygodniu zapewnił traderom szansę potencjalnego wejścia. Wszystko za sprawą świecy sygnalnej pin bar, która pojawiła się na początku tego miesiąca. Jeżeli cena nadal będzie utrzymywała się powyżej strefy wsparcia, powinniśmy być świadkami kolejnych wzrostów.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

USD/JPY – redukcja wzrostów

usdjpy117

W zeszłym tygodniu dolar amerykański do japońskiego jena zniósł budowane wcześniej wzrosty przed zamknięciem piątkowej sesji. Wszystko za sprawą informacji dobiegających z Japonii – Bank of Japan nie będzie na razie wprowadzał dalszego luzowania polityki, nie chce bowiem nadmiernie osłabiać jena.

W rezultacie widzimy potencjalną szansę cofnięć ceny i doprowadzenia do retestu kluczowej strefy wsparcia pomiędzy poziomami 117.50-115.85. Jeżeli cena znajdzie się w tej strefie, wtedy skupimy się na poszukiwaniu sygnałów zakupowych z Price Action, licząc na kolejne wypchnięcie w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here