Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, rynek ropy naftowej i złota. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Podsumowanie rynku: Silny trend spadkowy pozostaje nienaruszony, podczas gdy rynek znajduje się pod oporem technicznym na 1.1840. Cena straciła nieco gruntu w zeszłym tygodniu, który okazał się być dość spokojnym tygodniem.

W tym tygodniu możliwe, że zaobserwujemy krótkoterminowe odbicie, spodziewamy się jednak, że sprzedający będą poruszać się w okolice poziomów oporu.

Prognoza: Podczas gdy notowania zawierają się poniżej oporu na 1.1840 oporu, szukamy okazji do krótkiej sprzedaż po umocnieniach albo czekamy na sygnał price action z wykresu 4 godzinnego lub dziennego w obszarze przy 1.1840.

USDJPY

Podsumowanie rynku: Para walutowa USDJPY wystrzeliła w górę, w ubiegłym tygodniu, zgodnie z naszymi ostatnimi komentarzami, w których mowa była o potencjale zakupowym na tym rynku. Cena przełamała obszar oporu w obrębie 110.90 – 111.35, gdy do gry wkroczyły byki byki. Możliwe, że zaobserwujemy tu krótkoterminowe cofnięcie, oczekujemy jednak, że kupujący będą bronić w tym tygodniu poziomów wsparcia.

Prognoza: Podczas gdy notowania pozostają ponad kluczowym wsparciem przy 108.65 -108.35, możemy szukać okazji zakupowych po osłabieniach lub czekać na sygnał price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego. W tym tygodniu do obserwacji pozostaje strefy wsparcia między 110.90 – 111.40.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Ropa

Podsumowanie rynku: Na ropie utrzymujemy bycze nastawienie, pomimo wyprzedaży do jakiej doszło w ubiegłym tygodniu. Podczas gdy cena zdecydowanie przebywa ponad kluczowymi poziomami wsparcia, nadal będziemy szukać okazji zakupowych. Zauważ, że cena nieznacznie odbiła na wsparciu przy 69.35; poziom ten omawialiśmy w ostatnich tygodniach jako potencjalny obszar zakupowy. Jednakże nie widzimy jeszcze wyraźnych sygnałów zakupowych w tej korekcie, więc będziemy nadal czekać aż taki się pojawi w pobliżu strefy między 69.35 – 66.50.

Prognoza: Podczas gdy cena znajduje się powyżej lub w strefie wsparcia między 69.35 do 66.50, możemy szukać okazji do kupna po wyraźnym sygnale price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego, najlepiej w tej strefie lub w jej obrębie.

Zobacz też: Artykuły Niala o price action

Złoto

Podsumowanie rynku: Silny niedźwiedzi trend na złocie pozostaje nienaruszony, podczas gdy cena utrzymuje się pod technicznym poziomem oporu na 1282. Zauważ, że cena skierowała się w dół po sygnale fakey + pin bar, który omawialiśmy jako potencjalną okazję sprzedażową w newsletterze dla członków. Ruch ten jest zgodny z naszymi niedawnymi komentarzami odnośnie poszukiwania okazji sprzedażowych po umocnieniach / sygnale price action.

Prognoza: Podczas gdy notowania utrzymują się pod oporem na 1282, możemy szukać okazji do krótkiej sprzedaży po umocnieniach w kierunku 1282 lub oczekiwać na sygnał price action z wykres 4-godzinnego / dziennego.

S&P500

Podsumowanie rynku: Indeks S&P500 umocnił się i odzyskał opory na 2740 oraz 2795, kontynuując tym samym bycze momentum. Rynek wypracował mocną bazę w pobliżu 2700, a obecnie przebija się z powrotem przez 2740, 2795, a być może zajdzie jeszcze dalej. Trend wzrostowy obowiązuje ponad kluczowym obszarem wsparcia przy 2700.

Prognoza: Kontynuujemy rozglądanie się za osłabieniami, podczas gdy notowania znajdują się powyżej 2700. W tym tygodniu możemy wypatrywać sygnałów price action po korektach do wsparcia w pobliżu 2740 – 2700.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here