Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to: EUR/USD, GBP/USD, AUD/NZD, rynek ropy, australijski indeks SPI 200 oraz amerykański indeks S&P 500.


EUR/USD – byki przejmują kontrolę

W ostatni czwartek byliśmy świadkami byczego odwrócenia z poziomu kluczowego wsparcia niedaleko 1.0820 na parze EUR/USD. Cena bez problemu pokonała stojące na jej drodze poziomy oporu i zamknęła się nad nimi. Nasze nastawienie na tej parze wciąż jest bycze do czasu aż kurs nie zejdzie poniżej ubiegłotygodniowego dołka, a jakiekolwiek cofnięcia będziemy traktowali jako okazje zakupowe z potencjałem na wzrost do kluczowego oporu przy 1.1360. Jeśli cena w tym tygodniu będzie korygować ostatnią zwyżkę, dobrym miejscem do szukania sygnałów zakupu będzie obszar wsparcia między 1.1080 – 1.1050.

eurusd

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Strategię Niala Fullera  można wypróbować na rachunku w HFT Brokers[/pullquote]

GBP/USD – porusza się w górę po sygnale Fakey

Na parze GBP/USD pojawił się duży sygnał Fakey, który zgodny jest z niedawnym rajdem byków. Wygląda na to, że możliwe są dalsze wzrosty i ponowny test kluczowego poziomu oporu przy 1.4600. W tym tygodniu możemy rozglądać się za sygnałami zakupowymi, a nasze nastawienie pozostanie wzrostowe tak długo jak kurs GBPUSD będzie się znajdował nad wsparciem przy 1.4120.

gbpusd-1

AUD/NZD – wciąż silny po znacznym wzroście

Podążając za naszym poprzednim komentarzem z początku marca, gdzie wskazywaliśmy na potencjał wzrostowy, para AUD/NZD wystrzeliła w górę. Nasze nastawienie pozostaje bycze tak długo jak cena znajduje się nad wsparciem przy 1.0980, które jest teraz dla byków “linią na piasku”. Potencjalnymi okazjami zakupowymi będzie zatem spadkowy rajd, który jednak nie może się zakończyć niżej niż nad poziomem 1.0980. Jeśli bycze momentum się utrzyma, istnieje spore prawdopodobieństwo re-testu obszaru 1.1350 – 1.1420.

audnzd-4

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

invest

Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa – ruch wzrostowy na ropie

Rynek ropy był w ostatnich dniach bardzo silny, szczególnie po przełamaniu oporu przy 34.65/34.90 i dopóki cena znajduje się nad tym poziomem, nasze nastawienie pozostaje pro-wzrostowe, a jakiekolwiek osłabienia mogą być wykorzystywane jako potencjalne okazje zakupowe.

oil-2

SPI 200 – aktualizacja price action

Dla tych, którzy śledzą indeks SPI 200 nie będzie zaskoczeniem to, że jest on rynkiem regresyjnym, dlatego też traderzy muszą cierpliwie czekać na okazje. W tym tygodniu możemy się spodziewać ruchu wzrostowego, ale najpierw może dojść do osłabienia w okolice kluczowego wsparcia przy 5080, gdzie będziemy szukali okazji zakupowych. Oporem na tym wykresie jest poziom 5300 i tam też może się pojawić bardzo dobra okazja do sprzedaży jeśli oczywiście cena dotrze w te okolice.

spi200-1

S&P 500 – trenduje wyżej

W ubiegłym tygodniu S&P 500 odzyskał sporo gruntu po odbiciu od wsparcia przy 1970.00. Nasze nastawienie pozostaje bycze, podczas gdy cena znajduje się nad poziomem 1970.00, który jest dla byków “linią na piasku”. Spodziewamy się ruchu wzrostowego i re-testu kluczowego obszaru wsparcia między 2075.00 – 21000.00.

sp500-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here