Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, EURGBP, AUDUSD, rynek spot złota oraz indeksy giełdowe S&P500 i SPI200.


EURUSD

Eurodolar osunął się nieznacznie w ubiegłym tygodniu w następstwie niewielkiego niedźwiedziego setupu Fakey połączonego z pin barem jaki utworzył się w strefie oporu między 1.0770 – 1.0875. Rynek zakończył ubiegły tydzień na ważnym wsparciu przy 1.0620, dlatego też jest szansa na krótkoterminowe odbicie z tego miejsca. Ogólnie widzimy potencjał do dalszych spadków dopóki para utrzymuje się pod kluczowym obszarem oporu przy 1.0770 – 1.0875. Traderzy w tym tygodniu mogą sprzedawać umocnienia, najlepiej po sygnale price action blisko obszaru zlokalizowanego przy 1.0770.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu para walutowa GBPUSD poruszyła się nieznacznie wyżej w następstwie popytowego pin bara, którego omawialiśmy w naszym komentarzu. Pogląd na tę parę się nie zmienia; wciąż chcemy być kupującymi dopóki ceny znajdują się powyżej kluczowego wsparcia przy 1.2400. Jednakże zdecydowane zamknięcie poniżej 1.2400 – 1.2350 otworzyłoby drogę do większych osunięć.

EURGBP

Przez ostatnie dwa tygodnie na parze walutowej EURGBP doszło do próby odzyskiwania strat. Jak jednak widać na poniższym wykresie, niedźwiedzie wróciły i zepchnęły cenę na niższe poziomy. Wciąż pozostajemy nastawieni pro-spadkowo dopóki ceny utrzymują się pod kluczowym obszarem oporu przy 0.8850. Traderzy, którzy nie mają jeszcze pozycji krótkich mogą oczekiwać na kolejny sygnał sprzedażowy w tym tygodniu pod oporem przy 0.8850.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

AUDUSD

Ubiegły tydzień na AUDUSD odbył się pod znakiem konsolidacji, natomiast do piątkowego zamknięcia widzieliśmy jeszcze skromny rajd wzrostowy. Wsparcie na niedawnych dołkach przy 0.7520/40 wciąż jest ważne w krótkim terminie gdy byki nadal utrzymują kontrolę. Ceny mogą z łatwością wznieść się w kierunku kluczowego oporu długoterminowego blisko 0.7735/78 przed doświadczeniem jakiejś presji podaży. W obecnym tygodniu traderzy mogą rozgrywać pozycje długie ze wsparcia przy 0.7520/40 i krótkie z obszaru oporu przy 0.7735/78.

Złoto

Cena złota niedawno po raz kolejny znalazła fajne dno przy 1180.00. Zauważ, że cena wybiła się w ubiegłym tygodniu powyżej obszaru oporu przy 1220.00, o którym wspominaliśmy w niedawnym spojrzeniu na rynki. Wygląda na to, że zobaczymy dalsze wzrosty w kierunku 1250.00 w tym tygodniu, a w kolejnych potencjalnie do poziomu 1300.00. Momentum na rynku wygląda na wystarczająco silne, by w krótkim czasie zaprowadzić cenę od 50 do 100 USD wyżej. Jeśli nadarzy się ku temu sposobność, traderzy mogą rozglądać się za zakupami dopóki cena znajduje się powyżej ostatnich minimów przy 1180.00.

S&P500

Na S&P 500 w ubiegłym tygodniu cena ponownie została wypchnięta w górę, zgodnie z długoterminowym trendem wzrostowym panującym na tym rynku. Traderzy wciąż mogą rozglądać się za okazjami zakupowymi po krótkoterminowych cofnięciach dopóki ceny utrzymują się powyżej kluczowego wsparcia blisko 2277.00.

SPI200

W poprzedniej analizie SPI200 była mowa o pozycjach długich na wsparciu w okolicy dołków przy 5555. Całkiem niezła transakcja dla tych, którzy mieli odwagę wejść w longa przy osłabiającej się wyprzedaży. W następstwie świecy odwrócenia z byczym cieniem jaka na początku tygodnia uformowała się na poziomie 5555, cena ruszyła w górę i zamknęła się ponad oporem przy 5666. Widzimy w tym tygodniu możliwość wzrostu w kierunku oporu przy 5760. Traderzy mogą rozglądać się za zakupami po cofnięciach dopóki cena pozostaje powyżej głównego wsparcia przy 5555.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here