Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EUR/USD, USD/JPY, AUD/USD, rynek złota oraz australijski indeks SPI 200.


EUR/USD – wciąż byczy, ale kluczowy opór coraz bliżej

Wykres dzienny EUR/USD wciąż wygląda byczo, jednakże nieopodal, na poziomie 1.1470 znajduje się kluczowy opór. W krótkim terminie rozglądamy się, by kupować po cofnięciach z krótkoterminowej strefy wartości przy 1.1220 lub w okolicach 21-dniowej EMA. Zależnie od akcji cenowej jaka odegra się na wsparciu przy 1.1220 lub oporze przy 1.1470 – będziemy rewidować naszą analizę.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Strategię Niala Fullera  można wypróbować na rachunku w HFT Brokers[/pullquote]

eurusd-1

Złoto – potencjał do wzrostów w tym tygodniu

Złoto również pozostaje bycze i utrzymuje się nad wsparciem przy 1208.00, a ponadto w piątek uformował się setup inside bar nad krótkoterminowym wsparciem ponad poziomem 1230.00, który może doprowadzić w tym tygodniu do ruchu zwyżkowego. Będziemy rozglądać się za osłabieniami na początku tygodniu, tak by wejść w pozycje długie po formacji inside bar. Jeśli bycze momentum się utrzyma, całkiem możliwe jest, że wkrótce dojdzie do re-testu oporu przy 1270.00.

gold

SPI 200 – kluczowy poziom do obserwacji na ten tydzień

Na SPI pokonany został głównego obszaru wsparcia przy 4090 – 5025, który teraz stanowi opór. Wspomniane wsparcie tworzy konfluencje ze strefą wartości jaką wyznacza 21-dniowa EMA. Niedźwiedzie będą zapewne zdecydowanie bronić tego oporu, więc sprzedaż z okolic poziomu 5000 może być dobrym rozwiązaniem. Oczekujemy, że cena wróci z powrotem do 4805 jeśli opór przy 5025 wytrzyma. Linią na piasku dla byków jest obszar przy 4770 – 4805 i jeśli cena skieruje się tam w tym tygodniu, można będzie rozważać pozycje długie, jednakże ze względu na panujący trend spadkowy należy być czujnym, stosować ostrożne zarządzanie ryzykiem, a także ścisłe zlecenia stop loss.

spi200-1

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

invest

AUD/USD – tuż nad kluczowym wsparciem

Dopóki wsparcie przy 0.7490 wytrzymuje, pozostajemy byczo nastawieni na parze AUD/USD. Jednakże, jeśli rynek zejdzie pod 0.7490, nasz bycze nastawienie przestanie obowiązywać i będziemy czekać na rozwój akcji cenowej przed opowiedzeniem się, za którąś ze stron.

audusd-2

USD/JPY – trend spadkowy w natarciu

Na parze USD/JPY jesteśmy bardzo niedźwiedzio nastawieni, dopóki cena utrzymuje się poniżej krótkoterminowego wsparcia przy 109.80. Będziemy szukać okazji sprzedażowych po jakichkolwiek rajdach od oporu, który prezentuje potencjalne miejsce na sprzedaż. Okazją sprzedażową będzie sygnał z price action nawet na wykresie intraday, który uformuje się w kierunku zgodnym z trendem spadkowym, unikając przy tym brania dołków, gdyż na tym można się sparzyć (nie graj przeciwko silnemu trendowi). Widzimy potencjał spadkowy do wsparcia niedaleko 105.50 i niżej w okolice 101.00, co widać na poniższym wykresie tygodniowym.

usdjpy

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here