Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, rynek ropy naftowej i złota. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Kurs EURUSD w ostatnich tygodniach poruszał się w trendzie spadkowym, jednak w ubiegłym tygodniu zawrócił w górę, w ramach tego trendu spadkowego. Notowania znalazły się na poziomie oporu przy 1.1820, o którym mówiliśmy w komentarzu z minionego tygodnia.

Jeśli w tym tygodniu cena utrzyma się pod oporem na 1.1820 możliwe, że z obecnych poziomów zobaczymy kontynuację trendu spadkowego. Jednakże zamknięcie powyżej 1.1820 otwierałoby drogę do ponownego testu 1.2000. Traderzy powinni w tym tygodniu uważnie wypatrywać sprzedażowych sygnałów price action z obecnych poziomów aż do 1.2000, by zajmować po nich pozycje krótkie, zgodne zs trendem spadkowym.

AUDUSD

Jak mówiliśmy w zeszłym tygodniu, dla niedźwiedzi niedźwiedzi na AUDUSD wszystko zależy teraz od strefy oporu na 0.7646 – 0.7750. Zwróć uwagę, że cena zaczęła cofać się z tego obszaru pod koniec zeszłego tygodnia w następstwie rajdu, który miał miejsce na początku tygodnia i wypchnął ceny w górę.

Możliwe, że w tym tygodniu zobaczymy kontynuację trendu spadkowego jeśli cena utrzyma się pod strefą oporu. Można tu wypatrywać chwilowych umocnień i rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi, by wchodzić w pozycje krótkie po sygnale z wykresu H1, H4 lub dziennego.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

USDJPY

Po odbiciu od kluczowego wsparcia w pobliżu 108.60 – 107.80 z 1-go czerwca, para walutowa USDJPY kontynuowała rajd wzrostowy na początku zeszłego tygodnia, ale pod koniec tygodnia doszło do nieznacznego cofnięcia. Pozostajemy byczo nastawieni na tej parze dopóki utrzymuje się powyżej kluczowego wsparcia między 108.60 – 107.80.

Mamy nadzieję, że niektórym udało się zająć pozycje długie, gdy cena odwracała od wsparcia, a jeśli jeśli nie, możemy nadal wypatrywać okazji do zakupu po osłabieniach, podczas gdy cena utrzymuje się powyżej powyżej 107.80.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Zobacz też: Artykuły Niala o price action

Ropa

Na notowaniach ropy naftowej utworzyły się dwie świece z byczymi cieniami w strefie wsparcia między 65.50 – 63.80, o której dyskutowaliśmy w komentarzu z minionego tygodnia.

Najlepiej byłoby zobaczyć w tym tygodniu wyraźniejszy sygnał kupna z wykresu 4-godzinnego lub dziennego w tym obszarze wsparcia, a zatem nadal będziemy monitorować ten rynek pod kątem sygnałów kupna w obrębie strefy wsparcia.

S&P500

Indeks S&P500 skierował się w ubiegłym tygodniu na wyższe poziomy, zgodnie z naszymi niedawnymi komentarzami, w których zamierzaliśmy być kupującymi, zgodnie z ostatnim byczym momentum.

Handlowcy mogą w tym tygodniu ponownie szukać okazji zakupowych po osłabieniach i sygnałach kupna zarówno na wykresie 1-, 4-godzinnym lub dziennym albo też wchodzić na ślepo blisko 2674 – 2740.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here