Naga Markets

Nial Fuller podaje swoje pomysły handlu na GBP/USD, złocie (XAU/USD) i ropie naftowejPoniższy post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera, który specjalizuje się w analizach price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – Trade Ideas: GBPUSD Bullish Pin Bar, Crude Oil Update & Gold Buying A Pullback – Jan 26th, 2022
Uwaga odnośnie wykresów: koniecznym warunkiem sukcesu w handlu jest broker oferujący „New York Close Forex Charts” (prawdziwy 5-dniowy wykres, który jest zgodny z zamknięciem sesji w Nowym Yorku).

Kurs GBP/USD (spot)

Price Action: Kurs funta do dolara uformował byczy setup pin bar tuż ponad krótkoterminowym wsparciem między 1,13360 – 1,3419.

Ostatnio notowania GBP/USD poruszały się w dół po niedźwiedziej formacji inside bar połączonej z pin barem, która z kolei utworzyła się nieco pod krótkoterminowym oporem między 1,3667 – 1,3739.

Potencjalna koncepcja transakcyjna #1: Rozważamy kupno na zniesieniu w obrębie 50% zakresu obecnego byczego pin bara, podczas gdy cena utrzymuje się ponad wsparciem przy 1,3360 – 1,3419.

Potencjalna koncepcja transakcyjna #2: Wciąż rozważamy sprzedaż, jeśli cena cofnie się do obszaru wybicia w dół z niedawnej, niedźwiedziej formacji wspomnianej wyżej, podczas gdy cena pozostaje pod krótkoterminowym obszarem oporu przy 1,3667 – 1,3739.

gbpusd-jan-26th-22-1


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

XTB

Złoto (XAU/USD)

Price Action: Cena złota utworzyła byczy sygnał w postaci świecy z długim cieniem tuż ponad krótkoterminowym poziomem wsparcia przy 1831 USD. Powstrzymujemy się od rozgrywania tego sygnału, ponieważ wolimy kupować na głębszym cofnięciu do kluczowych obszarów wsparcia.

Cena ostatnio wzrosła po byczej formacji świecowej, która uformowała się na początku zeszłego tygodnia. Zamknięcie dnia miało miejsce ponad krótkoterminowym oporem przy 1831 USD.

Sytuacja odwróciła się na korzyść byków, ponieważ cena znajduje się ponad oporem. Kolejny istotny poziom oporu wypada przy 1877 USD. Ogólnie jesteśmy w szerszej konsolidacji, gdzie cena porusza się bez wyraźnego kierunku..

Potencjalna koncepcja transakcyjna: Nadal rozważamy kupno na zniesieniu i po sygnale price action, w obrębie lub w pobliżu krótkoterminowego obszaru wsparcia między  1782-1805 USD.

gold-jan-26th-22

Ropa WTI

Price Action: Cena ropy uformowała byczy sygnał, w który świeca z długim cieniem łączy się formacją inside bar. Powstrzymujemy się od rozgrywania tego sygnału, ponieważ występuje on pod ważnym zakresem oporu. Skłaniamy się raczej ku zakupom na głębszym zniesieniu do kluczowych obszarów wsparcia.

Potencjalna koncepcja transakcyjna #1: Bardziej agresywni traderzy mogą nadal rozważać sprzedaż z niedawnego, niedźwiedziego pin bara ze stopami znacznie powyżej szczytu tej formacji.

Potencjalna koncepcja transakcyjna #2: Wciąż rozważamy kupowanie na zniesieniu i/lub po sygnale price action, podczas gdy cena utrzymuje się ponad krótkoterminowym obszarem wsparcia między 74,17 – 77,46 USD .

crude-oil-jan-26th-22

Więcej od Niala Fullera:

Ten post został napisany przez światowej klasy tradera Niala Fullera i opiera się na jego własnych strategiach tradingu price action.

Oryginalny tekst możesz znaleźć tutaj – Trade Ideas: GBPUSD Bullish Pin Bar, Crude Oil Update & Gold Buying A Pullback – Jan 26th, 2022Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here