Naga Marketslogo ngraveNgrave wprowadza na rynek, jak twierdzi, pierwszy portfel kryptowalutowy z certyfikatem EAL7. Ten ostatni oznacza, że sprzęt będzie jednym z najbezpieczniejszych portfeli na kryptowaluty na świecie.

  • Ngrave oferuje najbezpieczniejszy portfel na bitcoiny na rynku?
  • Firma wyprodukowała portfel w ciągu 20 miesięcy. 
  • Jeden ze współzałożycieli projektu sam stracił środki w wyniku ataku hakerskiego.

Ngrave z najbezpieczniejszym portfelem na świecie

Firma Ngrave, zajmująca się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych, ogłosiła start sprzedaży swojego nowego flagowego produktu – pozostającego w pełni offline portfela sprzętowego Ngrave Zero.

Te artykuły również Cię zainteresują
Urządzenia tej serii zostaną udostępnione do zakupu na Indiegogo od 26 maja, ale ich wysyłka przewidziana jest dopiero na październik.

Współzałożyciel i dyrektor naczelny Ngrave, Ruben Merre, powiedział Cointelegraph, że nowy produkt wprowadza na rynek „szereg innowacji w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami”.

Ngrave Zero jest w 100 proc. offline i oferuje ekstremalną ochronę przed manipulacją. To jedyny portfel typu blockchain z certyfikatem bezpieczeństwa EAL7, który jest najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa na świecie – dodał – Nigdy nie musi się łączyć z innym urządzeniem przez 4G, WiFi, Bluetooth, NFC lub jakiekolwiek inne połączenie sieciowe; nawet w przypadku generowania kluczy, synchronizacji kont lub transakcji – dodaje.

Merre stwierdził też, że portfel „zawiera również [zabezpieczenia] wielowarstwowe, antysabotażowe, wojskowe”. Urządzenie obsługuje się za pomocą czterocalowego ekranu dotykowego.

Potrzeba matką wynalazku!

Merre twierdzi, że rozwój Zero był motywowany doświadczeniami współzałożyciela zespołu Ngrave, CTO Navrave’a Hendrickxa, który stracił swoje kryptowaluty w wyniku działań hakerskich.

Ngrave zaczął opracowywać portfel w kwietniu 2018 r. Zespół zbudował funkcjonalny prototyp i przekazał swoją wizję firmie Imec. Produkt powstał w 20 miesięcy.

Firma uruchomi także aplikację mobilną, która synchronizuje konta z urządzeń użytkownika w celu zarządzania nimi. Komunikacja się z portfelami sprzętowymi także będzie odbywała się za pomocą kodów QR.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here