Naga MarketsngraveFirma Ngrave, zajmująca się bezpieczeństwem na rynku cyfrowym, opublikowała więcej szczegółów na temat swojego portfela offline, Zero. Urządzenie ma być pierwszym portfelem sprzętowym, który otrzymał certyfikat EAL7.

  • Zero firmy Ngrave ma być najbezpieczniejszym portfelem sprzętowym na rynku kryptowalut.
  • Firma podała nowe szczegóły dot. urządzenia.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa w NGrave

Poziom oceny takich urządzeń jest klasyfikowany od poziomu EAL1 do EAL7, przy czym ten ostatni oznacza najbezpieczniejszy poziom.

Aby osiągnąć taki certyfikat, twórcy Zero integrują protokół ProvenCore Trusted Execution Environment (TEE) firmy Prove & Run. Christophe Pagezy, współwłaściciel firmy Prove & Run, wyjaśnił, że “ProvenCore to pierwszy TEE, który został formalnie udowodniony w oparciu o wygenerowany kod.”

– Dowód obejmuje również wszystkie istotne części TEE. ProvenCore zapewnia wyraźnie wyższy poziom bezpieczeństwa i niższy koszt jej utrzymania – zapewnia.

Oprogramowanie jest sparowane z nową, bardzo bezpieczną i odporną na manipulacje jednostką mikroprocesorową firmy ST Electronics. Zero ma również wbudowany bezpieczny element, który jest owinięty w odporną na manipulacje zamkniętą metalową obudowę, która chroni również przed częstotliwościami wejściowymi i wyjściowymi.

Nowe podejście do bezpieczeństwa

W przeciwieństwie do wielu portfeli, Zero nie polega na jednym „seedzie głównym”, który jest dostarczany z urządzeniem, ale zawiera elementy danych biometrycznych, takie jak odciski palców.

Zero unika połączeń USB lub Bluetooth, aby zachować pełną “szczelinę powietrzną” i usunąć potencjalny punkt awarii.

Zamiast tego komunikacja między urządzeniem a powiązaną z nim aplikacją na telefon komórkowy odbywa się wyłącznie poprzez wymianę kodów QR, które nie zawierają danych na temat kluczy prywatnych użytkownika.

– Oprogramowanie układowe i sprzętu oraz nasza technologia spełniają najbardziej rygorystyczne specyfikacje branży bezpieczeństwa. To pozwala nam zapewnić klientom portfeli Ngrave, że będą oni posiadali najbezpieczniejszy na świecie portfel kryptowalutowy, niezależnie niezależnie zweryfikowany przez najlepszą na świecie technologię informatyczną i standard bezpieczeństwa – mówi Ruben Merre, CEO Ngrave.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here