Naga MarketsNFT z drastycznym spadkiem zainteresowania. Zakupy tokenów w dół o 95%Ogromna popularność, którą zaczęły się cieszy niezamienne tokeny NFT rozbiła się o ścianę, z dramatycznym spadkiem wielkości sprzedaży od początku ubiegłego miesiąca. NFT szturmem zdobyły rynek cyfrowych aktywów na początku tego roku, przynosząc 1,5 miliarda dolarów przychodu w pierwszym kwartale, według Dapp Industry Report. W miesiąc poziom sprzedaży spadł jednak z poziomu 176 do zaledwie 9 mln dol.

NFT z 176 do 9,2 mln dol. w miesięcznej sprzedaży

W wywiadzie dla CNBC, prezes Nonfungible.com Gauthier Zuppinger mówi, że jedną z głównych przyczyn załamania NFT był nagły wzrost i spadek sprzedaży nowych kryptowalutowych przedmiotów kolekcjonerskich o nazwie MeeBits. Stworzone przez pomysłodawców CryptoPunks, MeeBits to postacie 3D, które są przedmiotem obrotu na blockchainie Ethereum.Strona internetowa Nonfungible.com, zajmująca się śledzeniem aktywów cyfrowych donosi, że sprzedaż NFT w tygodniu kończącym się 9 maja osiągnęła szczytowy poziom 176 milionów dolarów. Od tego czasu rynek NFT stracił swoją siłę, a tygodniowa sprzedaż spadła o 95% do zaledwie 9,2 mln dol. na dzień 15 czerwca.

– Rzecz w tym, że za każdym razem, gdy zauważysz tak szybki wzrost na jakimkolwiek trendzie, zobaczysz względny spadek, który w zasadzie oznacza stabilizację rynku – twierdzi Zuppinger.

Geoff Osler, dyrektor generalny aplikacji NFT S!NG, mówi, że szał na cyfrowe kolekcje był prawdopodobnie napędzany przez nagromadzony popyt z ogromnych zysków, które pojawiły się w związku z dynamicznie rosnącymi cenami głównych kryptowalut. Kiedy rynek załamał się o ponad 50% w połowie maja, szał NFT również się uspokoił.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Spadające kryptowaluty wstrzymały chwilowo zakupy NFT?

Jednakże, pomimo silnej wyprzedaży rynek NFT jest daleki od powiedzenia ostatniego słowa, wynika z wypowiedzi Oslera. Mainstreamowi artyści muzyczni cały czas emitują swoje tokeny NFT, a własną platformę dla niezbywalnych tokenów przygotowuje również największa na świecie giełda Binance.

– Widzieliśmy tylko najdrobniejszą część tego, dokąd to zmierza. Kryptowaluty zostaną z nami na dłużej – a NFT oznaczają, że w końcu można za nie coś nabyć. To druga strona równania. I to pójdzie o wiele dalej niż sztuka cyfrowa. Myślimy, że muzyka jest następna – komentuje Geoff Osler.

Chociaż rynek się uspokaja, prezesi w tej przestrzeni, tacy jak Osler i Zuppinger, widzą przed NFT świetlaną przyszłość. Zuppinger wierzy, że w ciągu najbliższych miesięcy i lat będzie coraz więcej obiecujących projektów.

– Codziennie docierają do nas obiecujące projekty, duże firmy, grupy bankowe na całym świecie, które stopniowo wchodzą w przestrzeń NFT, więc jesteśmy pewni, że niezamienne tokeny nie są martwe – podsumował Zuppinger.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolar | kurs cdr | notowania wp | kurs pln | indeks dow jones | wiadomości kryptowaluty | notowania polenergia |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here