Naga Marketsnft-zero-contact
Anthony Hopkins w roli Finleya Harta. Źródło: YouTube VUELE Digital/screenshot

Nietuzinkowy amerykański thriller w reżyserii Ricka Dugdale’a z Anthonym Hopkinsem w roli głównej zadebiutuje we wrześniu br., w formie tokenów niewymienialnych (NFT). Film zatytułowany Zero Contact wyróżnia się m.in. tym, iż został nakręcony całkowicie zdalnie z wykorzystaniem Zoomu na terenie 17 krajów. Powstawał on podczas pandemii COVID-19 w 2020 r. To jednak nie wszystko produkcja ta zostanie bowiem udostępniona wyłącznie poprzez platformę Vuele!

Amerykański thriller trafi na blockchain

Zero Contact, jako pierwszy pełnometrażowy film fabularny zostanie wydany w formie NFT. Wyreżyserował go dyrektor generalny firmy Enderby Entertainment Rick Dugdale. Przedsiębiorstwo, na którego czele stoi ten kanadyjski producent wspólnie z CurrencyWorks uruchomiło platformę skoncentrowaną na tokenach niewymienialnych dla branży filmowej Vuele.Thriller, o którym mowa został nakręcony w ubiegłym roku. Na tle innych produkcji wyróżnia go m.in. to, że aktorzy biorący w nim udział nie mieli ze sobą kontaktu fizycznego. Prace nad filmem przebiegały bowiem całkowicie zdalnie, często w prywatnych domach, a punktem łączącym był Internet. Nakręcono go na terenie 17 krajów. Co ciekawe, jego montaż odbył się przy użyciu programu przeznaczonego  do wideokonferencji Zoom.

Zwiastun Zero Contact został publicznie udostępniony w Internecie. Fabuła filmu koncentruje się wokół obiecującej maszyny, która może rozwiązać największe problemy ludzkości. Istnieje jednak druga strona medalu, gdzie wynalazek ten jest w stanie doprowadzić do końca świata. Piątka bohaterów połączona przez technologicznego potentata Finleya Harta, w którego rolę wcielił się Anthony Hopkins, zostaje zmuszona do współpracy, by rozwikłać ów problem. 

NFT sposobem na walkę z piractwem?

Z informacji prasowej wydanej w ostatnich dniach wynika, iż Zero Contact będzie miał swoją premierę 24 września br. Odbędzie się ona wyłącznie za pośrednictwem platformy Vuele, co uczyni go jeszcze bardziej unikalnym.

Wszystko w tym filmie jest niekonwencjonalne, od sposobu, w jaki go nakręciliśmy przy użyciu Zoomu i zdalnej produkcji, po jego dystrybucję podkreślił Rick Dugdale w rozmowie z mediami.

Prezes Enderby Entertainment wyjaśnił, że przy wykorzystaniu technologii blockchain powstanie niedobór kopii adaptacji. Każdy NFT będzie jedyny w swoim rodzaju i niemożliwy do podrobienia. To z kolei może stanowić pewnego rodzaju ochronę przed piractwem. 

invest

Choć platforma Vuele znajduje się obecnie w fazie eksperymentu, jej twórcy mają nadzieję na to, iż będzie ona w stanie zapewnić branży filmowej nowe strumienie przychodów. Firma reprezentowana przez Ricka Dugdale’a postanowiła podjąć to ryzyko, wystawiając na niej swój własny film. 

Użytkownicy będą mogli nabyć NFT podczas licytacji na rynku OpenSea. W skład każdego pakietu tokenów wejdzie dostęp do produkcji (możliwej do obejrzenia tylko na Vuele), a także inne pożądane treści tj. materiały zza kulis.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here