Naga Markets

NFT – przyszłość rynku nieruchomości? Wywiad z założycielami projektu Flat For FlipWiele osób wskazuje, że NFT stanowią przyszłość jeśli chodzi o prawa majątkowe. Co kryje się za tą enigmatyczną nazwą oraz jaki potencjał się z nim wiąże? O tym Krzysztof Kamiński – redaktor Comparic24.tv porozmawiał z Dariuszem Barskim i Marcinem Bochenkiem – założycielami projektu Flat For Flip. Oto czego się dowiedzieliśmy:

  • Rynek NFT staje się coraz popularniejszy, odnajdując zupełnie nowe zastosowania, w tym na rynku nieruchomości
  • W jaki sposób Flat For Flip ma połączyć świat nieruchomości i kryptowalut?
  • Jak dołączyć do Flat For Flip?
  • Zapraszamy do zapoznania się z całą rozmową, która znajduje się poniżej:Czym jest NFT i jakie ma zastosowanie w kontekście nieruchomości?

NFT mają już kilka pionierskich zastosowań w nieruchomościach. Narodziły się one w Stanach Zjednoczonych. Zdarzały się nawet transakcje kupna-sprzedaży nieruchomości, gdzie NFT było potwierdzeniem danej własności nieruchomości. Polska jest jednak dopiero na początku tej drogi, dlatego projekt Flat For Flip ma dopiero otworzyć oczy osobom z rynku nieruchomości na NFT.

Świat kryptowalut i NFT jest dla nich czymś nowym, dlatego projekt ten ma na celu połączenie tych dwóch społeczności. Ostatnia sytuacja na rynku kryptowalut pokazała bowiem, że na tym rynku można zarówno dobrze zarobić, jak i potężnie stracić, dlatego coraz więcej inwestorów pragnie zarobiony na tym rynku kapitał umieścić w nieruchomości. Z kolei osoby z rynku nieruchomości chcą wejść w cyfrowy świat kryptowalut, ponieważ widzą, że rynek ten jest przyszłością.

W jaki sposób Flat For Flip ma połączyć świat nieruchomości i kryptowalut?

Przede wszystkim chodzi tu o rozwiązanie kilku problemów. Otóż, blokadą dla wielu osób pragnących zainwestować w nieruchomości jest wysoki próg wejścia. Najczęściej uważają oni, że jedynym wyjściem jest kredyt.

Projekt Flat For Flip ma po pierwsze wyjaśnić w jaki sposób skutecznie inwestować w nieruchomości. W ramach niego eksperci z rynku nieruchomości będą dzielić się swoją wiedzą z osobami z rynku kryptowalut. Taka wymiana wiedzy w społeczności będzie działać oczywiście w dwie strony. Po drugie, Flat For Flip ma pomóc w pozyskiwaniu funduszy – w ramach zbudowanej społeczności z obu światów.

Co zyskujemy nabywając NFT Flat For Flip?

Kupując NFT Flat For Flip nabywamy bilet wstępu do społeczności, która będzie składać się z inwestorów z rynku nieruchomości i kryptowlaut. W ramach projektu wypuszczonych zostanie 7777 NFT, z których każde będzie przedstawiać unikalny apartament z jednego z siedmiu krajów Europy.

W ramach społeczności Flat For Flip działają również partnerzy, którzy będą dostarczać okazje inwestycyjne na rynku nieruchomości 7 dni przed oficjalnym debiutem tych ofert w danym butiku inwestycyjnym. Uzyska się również dostęp do szkoleń i webinariów dla zainteresowanych inwestorów.

NED

Czym jest “okazja inwestycyjna” na rynku nieruchomości?

Okazje inwestycyjne to okazja, która jest atrakcyjna dla osoby, która chce nabyć daną nieruchomość. Zdarza się po prostu, że ktoś chce jak najszybciej sprzedać dany budynek po cenie lepszej niż rynkowa.

Jak obecnie rozwija się projekt Flat For Flip?

Z każdym dniem do platformy Flat For Flip dołącza coraz więcej ludzi, dołączają do niej partnerzy z rynku nieruchomości, a nawet youtuberzy będący zupełnie z zewnątrz zaczynają interesować się projektem. Zostało jeszcze 11 dni do mintu NFT (zostanie on przeprowadzony 31 maja), natomiast na każdym z takich social mediów jak Discord, Twitter czy Telegram związanych z Flat For Flip jest już ponad 10 tysięcy osób śledzących informacje dotyczące tego projektu. Co ciekawe, projektem interesują się ludzie z całego świata.

Co osoba doświadczona z rynku nieruchomości zyska dołączając do Flat For Flip?

Ekspert od rynku nieruchomości otrzyma możliwość pozyskiwania funduszy na inwestycje, a ponadto natrafi na wiele okazji inwestycyjnych. Co więcej, otrzyma on możliwość zrozumienia rynku kryptowalut i NFT.

Czy Flat For Flip ma jakąkolwiek konkurencję?

Większość projektów NFT skupia się na tokenizacji nieruchomości. Flat For Flip działa zupełnie inaczej, który nie posiada lub posiada bardzo małą konkurencję na rynku.

Jak dołączyć do Flat For Flip?

Na whiteliście do zakupu NFT jest już ponad 10 tysięcy osób, czyli więcej niż samych NFT. Jednak można jeszcze zapisać się na early access, który zagwarantuje możliwość zakupu NFT Flat For Flip, jeśli osoby z whitelisty nie wykupią wszystkich NFT. Ponadto, w najbliższych dniach pojawiają się konkursy, dzięki którym będzie można jeszcze zapisać się na whitelistę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje | korona szwedzka kurs | prognozy bitcoin | kurs akcji comarch | pzu gpw | najniższy kurs korony islandzkiej | pge akcje wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here