Naga Markets
s

W coraz bardziej rozwijającym się trendzie na tokeny niewymienialne NFT, mieliśmy już do czynienia z takimi projektami jak Bored Apes Yacht Club czy Fancy Bears, które skupiają się głównie na tworzeniu społeczności wokół posiadaczy NFT. Niedawno powstał polski projekt o nazwie Fat for Flip, wkraczający do świata nieruchomości, łączący  NFT z tą właśnie branżą.

  • Flip for Flat pozwala osobom z branży nieruchomości pozyskiwać środki na inwestycje, zaś osoby z branży krypto mają możliwość inwestowania w realne aktywa.
  • Do nabycia będzie 7777 NFT przestawiających apartamenty w siedmiu różnych krajach Europy.
  • Dodatkowo atutem Flap for Flip jest pakiet edukacyjny oraz możliwość zarabiania 3% od każdej transakcji sprzedaży NFT na rynku wtórnym oraz dołączenie do społeczności skupionej wokół posiadaczy NFT.

Czym jest Flat for Flip?

Założycielami Flat for Flip są Dariusz Barski, posiadający 17 lat doświadczenia w finansach, zajmujący się pozyskiwaniem środków na inwestycje, w tym developerskie, obeznany także z rynkiem finansowym oraz Marcin Bochenek – właściciel firmy specjalizującej się w finansach.

Flat for Flip. Źródło: twitter.com

Dzięki Flap for Flip osoby działające w branży nieruchomości będą miały możliwość pozyskiwania środków na inwestycje, z którymi, jak przyznaje Marcin Bochenek, ostatnimi czasy był problem. Flat fot Flip współpracuje z dużymi inwestorami z branży, dając jednocześnie możliwość inwestowania nawet gdy ktoś dysponuje małym kapitałem.

Kluczowym elementem projektu jest stworzenie społeczności skupionej wokół Flat for Flip.

Projekt, który z jednej strony będzie mógł połączyć społeczność związaną z rynkiem nieruchomości ze społecznością z rynku kryptowalut po to, byśmy mogli się nawzajem wspierać, albo też robić razem biznesy. Czyli osoby z rynku nieruchomości będą miały sposób na pozyskiwanie finansowania na projekty swoje, a osoby z rynku kryptowalut aby mogły inwestować w biznesie tradycyjnym. – wyjaśnił Dariusz Barski.

Ponadto w ramach Flat for Flip tradycyjni inwestorzy będą mogli inwestować w aktywa cyfrowe.

XTB

Unikatowe NFT

W ramach Flat for Flip wyemitowanych zostanie 7777 NFT, z których każdy przedstawia apartament w różnych miastach w jednym z siedmiu krajów Europy.

Dostępne będą 2 typy apartamentów – podstawowy oraz penthouse. Będą się one różnić elementami wyposażenia, np. umeblowaniem oraz widzianym za oknem elementem charakterystycznym dla miejsca, gdzie znajduje się dany apartament.

Flat for Flip, źródło: twitter.com

Dostępne będą także apartamenty w różnych miastach Polski, położenie zarówno nad morzem, w górach ja i w centrum miast. Do apartamentów wprowadzono również elementy lokalne, jak np. najbardziej rozpoznawalny pomnik w Rzeszowie czy w przypadku Kielc – logo klubu piłkarskiego Korona Kielce.

Flat for Flip, źródlo: twitter.com

Korzyści

Osoba, która wymintowała NFT na rynku pierwotnym, w momencie, gdy inna osoba każdorazowo nabędzie to NFT na rynku wtórnym, otrzyma 3% z każdej transakcji. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z ograniczoną liczbą członków społeczności, należy oczekiwać, że cena tokenów będzie szła do góry.

Ponadto wśród członków społeczności rozlosowana zostanie 1 nieruchomość realna, nagrody pieniężne i inne nagrody.

Dodatkowo posiadacze NFT Flat for Flip będą mogli brać udział w konferencjach dla inwestorów z rynku nieruchomości w krajach, gdzie znajdują się apartamenty z NFT, na których poruszane będą tematy danego rynku nieruchomości jak i związane ze światem krypto.

Ponadto dużą korzyścią dla członków społeczności jest dostęp do bezpłatnych kursów z zakresu nieruchomości.

Interior capital

Podczas wywiadu Dariusz Barski w szczególności podkreślił funkcjonalności stojąc za projektem Flat for Flip.

Rynek pokazuje, że tak naprawdę za transakcjami na NFT przemawia kilka różnych czynników. Oprócz samej wartości, unikatowości obrazka, który jest tym, co na pierwszy rzut oka widzimy, to są te funkcjonalności […] My będziemy dążyć do tego, aby te funkcjonalności była na tyle atrakcyjne dla naszych inwestorów żeby jak każdy zobaczy wartość dodaną, mógł zapłacić na rynku wtórnym coraz więcej.”

Kto stoi za projektem?

Jak dowiadujemy się z wywiadu, dla founderów przy tworzeniu projektu było bardzo ważne, by zebrać bardzo dobry zespół fachowców, każdy w swojej dziedzinie. M.in. jako główny doradca zaangażowany został Tomasz Smus – osoba dobrze znana w polskim świecie blockchainowym, wykładowca SGH, twórca Blockchain Alliance, dysponujący rozległymi kontaktami. Marcin Zduniak, który stał za realizacją kilku dużych projektów jest odpowiedzialny za development

Roadmap

Podczas wywiadu przedstawiony został zarys roadmapu projektu:

Q1 – skompletowanie zespołu, postawienie strony internetowej a także social media

Q2 – pr-esale, public sale, pokaz apartamentów

W kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie własnego tokena typu utility i zakup pierwszych nieruchomości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pgnig | średni kurs dolara australijskiego | cd projekt cena akcji | kantorowy kurs korony norweskiej | orange kurs | brokerzy ecn | dom development gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro (EUR/USD) odnotował stosunkowo niewielką reakcję na dzisiejsze dane
Następny artykułKurs dolara pokona 100 pkt. (DXY). Ucierpi na tym EUR/USD
Absolwent anglistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, tłumacz przysięgły języka angielskiego specjalizujący się w przekładzie tekstów finansowych i prawnych. Od 2013 pasjonat rynków finansowych, głównie forex, indeksów i surowców, a od 2016 kryptowalut. W swoim handlu stosuje techniki oparte na falach Eliota, wolumenie oraz liczbach Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here