Naga MarketsNFT, Ethereum, Polkadot i Solana w kręgu zainteresowań firmy PayPalKryptowaluty coraz szerzej wkraczają do modeli biznesowych globalnych firm powiązanych ze światem finansów. Już wcześniej swoje zainteresowanie krypto wyrazili tacy giganci płatności jak np. Visa czy Mastercard, a teraz PayPal ponownie zwrócił uwagę na swoje zaangażowanie w tej kwestii.

PayPal coraz bardziej zaangażowany w kryptowaluty

Ethereum, Polkadot, Solana czy tokeny NFT są poddawane dokładnej analizie przez PayPal, firmę będącą jednym z liderów płatności internetowych, jak wynika z ostatnich wypowiedzi wicedyrektora spółki.W jednym z wydanych niedawno podcastów, Jose Fernandez, wicedyrektor PayPal, opowiedział o tym, jakie są plany spółki związane z rozwojem części działalności związanej z oferowaniem usług związanych z kryptowalutami. Fernandez stwierdził, że decyzja o rozwoju firmy w kierunku krypto była efektem olbrzymiego zainteresowania ze strony klientów platformy, m.in. handlowców wykorzystujących PayPala do międzynarodowych transakcji.

– Uznaliśmy, że częścią naszej odpowiedzialności jest pomoc w uczynieniu tej klasy aktywów bardziej dostępną dla społeczeństwa. – stwierdził Jose Fernandez, wicedyrektor oraz główny menedżer ds. walut cyfrowych i blockchainu w PayPal Inc.

Plus500

Jednocześnie przedstawiciele spółki podkreślił, że PayPal nie pracuje nad swoim własnym stablecoinem.

Większość stablecoinów na rynku jest obecnie wykorzystywana albo do tradingu albo do DeFi. Chociaż są to dobre przypadki użycia, Paypal jest bardziej zainteresowany płatnościami. – zwrócił uwagę Fernandez. – Nie widzieliśmy jeszcze stablecoina, który byłby stworzony specjalnie dla płatności.

Jose Fernandez pochwalił się jednak zainteresowaniem PayPala w kwestii wykorzystania sieci takich jak Polkadot, Solana, Algorand czy Ethereum.

– Jestem pewien, że jeśli zapytacie mnie o to za sześć tygodni, będę mógł podać cztery lub pięć różnych nazw. – dodał Fernandez.

Zobacz również: Bitcoin może podważyć rolę dolara jako waluty rezerwowej, uważa Hillary Clinton

NFT na celowniku PayPal

Poza kryptowalutami i stablecoinami, innym sektorem branży kryptowalutowej, którym zainteresował się Paypal są tokeny NFT.

– Proces zakupu NFT jest obecnie związany z pokonywaniem wielu przeszkód… Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jest to więc coś, co jest zdecydowanie w kręgu zainteresowań osób, które sprawdzają wcześnie nowe rzeczy. To nie jest jeszcze mainstreamowa rzecz dla ciekawskich, ale nie wyrafinowanych użytkowników. – dodał.

Kwestie technologiczne związane z przechowywaniem czy nabywaniem tokenów NFT mogą faktycznie zniechęcać użytkowników od zaangażowania się w ten rynek, jak podkreślił wicedyrektor PayPal. Jego zdaniem, firma powinna zaangażować się w rozwój tej branży.

– Zdecydowanie mamy w tym rolę do odegrania, m.in. w tym jak umożliwić bezproblemowe dokonywanie płatności za pomocą NFT. Wielu naszych  partnerów, zwłaszcza związanych z sektorem mediów, prosi nas o to. – podsumował Fernandez.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here