Naga MarketsNFT: 10 tokenów, które w 2021 roku każdy inwestor powinien znaćNFT to niewymienalne tokeny cyfrowe, które działają w ramach smart kontraktów na Ethereum i innych łańcuchach blokowych. Mogą być wykorzystywane do dystrybucji aktywów i weryfikacji ich autentyczności za pośrednictwem właśnie blockchain. NFT zaczęły zyskiwać na popularności w 2020 roku. NA które z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w bieżącym roku?

NFT – jak właściwie działają niewymienalne tokeny cyfrowe?

Koncepcja NFT powstała w 2015 roku, a pierwsze projekty zostały uruchomione w 2017 roku. NFT są wykorzystywane do sprzedaży wyjątkowych przedmiotów w internecie, m.in. przedmiotów kolekcjonerskich. Ponieważ każdy token jest unikalny i nie może być replikowany, wykorzystywanie NFT sprawia wrażenie „wyjątkowości”, co czyni je cennymi dla kolekcjonerów i artystów. Są one przedmiotem sprzedaży na aukcjach, z płatnością dokonywaną w kryptowalutach takich jak Ether (ETH) i Bitcoin (BTC).Przyszłość NFT obejmuje zastosowania w rozwijającym się obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi), gdzie mogą one być wykorzystywane do licytacji wartościowych aktywów, takich jak dzieła sztuki, rzadkie przedmioty kolekcjonerskie, a nawet nieruchomości, jako zabezpieczenie pożyczek lub jako umowy finansowe dotyczące ubezpieczeń, opcji na akcje lub obligacji.

Najciekawsze projekty NFT 2021 roku zajmują się sprzedażą ekskluzywnych i limitowanych edycji przedmiotów: sztuki cyfrowej, muzyki, kart i innych przedmiotów kolekcjonerskich, przyciągają uwagę często ogromnymi cenami. Nowe projekty NFT są reklamowane nie tylko jako przyszłość sprzedaży towarów, ale także jako sposób na odzyskanie własności przez muzyków do ich utworów w erze coraz bardziej popularnego streamingu i wymiany plików, a dla twórców gier na czerpanie zysków z tworzenia ekonomii w swoich produktach.

10 tokenów wartych uwagi w 2021 roku

Worldwide Asset eXchange (WAX)

WAX jest zdecentralizowanym rynkiem peer-to-peer do handlu NFT. Do utrzymania standardów bezpieczeństwa WAX wykorzystuje algorytm konsensusu Delegated Proof of Stake (DPoS). Programiści na platformie mogą tworzyć zdecentralizowane aplikacje, gry i rynki.

Token WAX jest oparty na Ethereum, a użytkownicy otrzymują wynagrodzenie za stakowanie swoich tokenów w celu zapewnienia płynności. WAX token może być również przedmiotem obrotu na kilku giełdach, w tym Huobi, Bittrex i Bancor Network. Token może być przechowywany w dowolnym portfelu kompatybilnym z Ethereum.

Na platformę WAX zostało wprowadzonych kilka najwyżej ocenianych NFT od takich firm jak deadmau5, William Shatner i Topps.  Aktywa te są nadal przedmiotem obrotu na rynku wtórnym.

invest

CryptoKitties

CryptoKitties to projekt, który wprowadził NFT do szerokiego nurtu. Zadebiutował na rynku w 2017 roku, a opracowany został przez Dapper Labs. Jako pierwszy wykorzystał standard ERC-721, który pozwala na unikalne cyfrowe aktywa. W grze CryptoKitties gracze hodują i odsprzedają wirtualne koty w celu osiągnięcia zysku w sieci Ethereum. Tokeny CryptoKitties są niezbywalne, a każdy z nich reprezentuje innego cyfrowego kota. Zainteresowanie NFT spowodowało odrodzenie się zainteresowania grą, która w szczytowym momencie w 2018 roku odnotowywała ponad 1 milion transakcji dziennie.

Enjin

Enjin został założony w 2009 roku i miał na celu opracowanie sieci gier. W 2017 roku firma pokazała światu Enjin Coin (ENJ) i rozpoczęła rozwój celowo zbudowanego ekosystemu blockchain dla NFT. w 2018 roku Enjin ogłosił jeden z pierwszych na świecie multiwersów gier i obecnie pod swoimi skrzydłami ma 40 twórców gier korzystających z jego platform do tworzenia gier. Enjin rozwinął się w ekosystem zintegrowanych produktów cyfrowych, do handlu i monetyzacji gier. Twórcy mogą używać Enjin Coin do tokenizacji przedmiotów w grze na łańcuchu blokowym Ethereum.

Przy użyciu produktów Enjin zostało zrealizowanych ponad 1300 kampanii marketingowych dotyczących blockchaina, zwiększając zaangażowanie w takie firmy jak Binance, CoinMarketCap, Kyber Network i CoinGecko.

Decentraland

Decentraland to uruchomiony w lutym 2020 roku zdecentralizowany świat wirtualnej rzeczywistości zasilany przez blockchain Ethereum, który umożliwia użytkownikom tworzenie i zarabianie na treściach i aplikacjach. Użytkownicy mogą kupować działki wirtualnej ziemi, tworzyć spersonalizowane awatary, uczestniczyć w zarządzaniu i handlować unikalnymi kolekcjami cyfrowymi.

Aby uczestniczyć w świecie Decentraland użytkownicy potrzebują tokenów i NFT. Łączą się ze swoim portfelem kryptowalutowym za pośrednictwem przeglądarki internetowej, konfigurują swój awatar, który otrzymuje wirtualny paszport jako odpowiednik ich tożsamości. Decentraland używa swojego tokena MANA, który można kupić na giełdach kryptowalutowych, a za jego pomocą można nabyć ziemię i aktywa w grze. Użytkownicy mogą również kupować przedmioty, które są obsługiwane na rynkach NFT.

Rarible

Rarible to założony w styczniu 2020 roku rynek NFT, który służy do tworzenia i handlu unikalnymi przedmiotami kolekcjonerskimi. Platforma obsługuje szeroką gamę aktywów cyfrowych w tym sztukę, memy, muzykę, nazwy domen i polisy ubezpieczeniowe DeFi.

Tworzenie NFT jest proste dzięki portfelowi Ethereum i pozwala artystom na wypuszczanie teaserów do ich treści. Rarible zwrócił uwagę rynku uruchomiając własny token – RARI, który jest częściej używany w przestrzeni DeFi, z nadrzędnym celem zostania zdecentralizowaną autonomiczną organizacją.

Rarible umożliwia integrację NFT z DeFi, współpracując od września 2020 r. z Yearn Finance i Nexus Mutual, platformą ubezpieczeniową opartą na blockchain, która zapewnia ochronę ubezpieczeniową dla NFT.

NBA Top Shot

Wprowadzając NFT do głównego nurtu, National Basketball Association (NBA) we współpracy z Dapper Labs uruchomiła oficjalnie licencjonowaną aplikację blockchain do handlu przedmiotami kolekcjonerskimi. Aplikacja jest zbudowana nie na łańcuchu blokowym Ethereum, a na Flow. Top Shot NFT zawierają klipy wideo z pamiętnych momentów gry i statystyki graczy, a także informacje o historii handlu NFT. Limitowane pakiety NFT są wydawane co tydzień, a ich ceny zależą od ich unikalności.

Codex Protocol

Codex to zdecentralizowany rejestr tytułów własności zabezpieczony blockchainem, służący do weryfikacji autentyczności NFT. Twórcy NFT mogą stworzyć cyfrowy zapis dla przedmiotu kolekcjonerskiego, który jest z nim ściśle powiązany, dzięki czemu potencjalni nabywcy mogą zweryfikować jego autentyczność, sprawdzając jego tożsamość i historię własności na Codex Viewer. To daje pewność, że kolekcjonerzy kupują autentyczne produkty.

OpenSea

OpenSea jest największym zdecentralizowanym rynkiem NFT, który zadebiutował w 2017 roku. Zawiera on ponad 50 kategorii rzadkich aktywów do handlu, w tym także sztukę cyfrową, CryptoKitties, Decentraland i nazwy domen. Platforma umożliwia deweloperom budowanie rynków dla swoich aktywów cyfrowych na Ethereum czy ERC721 lub ERC1155 i czerpania prowizji z handlu przedmiotami z rynku wtórnego. Twórcy gier mogą budować edytowalne witryny sklepowe, w których można automatycznie handlować przedmiotami kolekcjonerskimi.

Ethereum Name Services

Platforma Ethereum Name Services (ENS) została uruchomiona w 2017 roku na łańcuchu blokowym Ethereum. Nazwy domen są niezbywalne i mogą być zintegrowane z rynkami NFT, takimi jak Rarible i OpenSea. Użytkownicy mogą otrzymać dowolną kryptowalutę, NFT lub token powiązany z nazwą domeny i uruchomić bezpieczne, prywatne i zdecentralizowane strony internetowe.

0xcert

Kończąc naszą listę 10 najlepszych projektów kryptowalutowych NFT, 0xcert to projekt oparty o blockchain (API), która pozwala programistom budować zdecentralizowane aplikacje wykorzystujące NFT, a także tokeny zamienne. Celem projektu jest uproszczenie emisji NFT na łańcuchu blokowym i skrócenie czasu procesu.

Jakie inne projekty NFT mają potencjał aby stać się następnym hitem?

Potencjał integracji NFT z DeFi napędza olbrzymią liczbę nadchodzących projektów NFT, na które warto zwrócić uwagę w przyszłości. Należą do nich Unifty, który jest centrum zarządzania NFT i który będzie wyposażony w zarządzanie prawami autorskimi. Ponadto obsługuje wiele łańcuchów blokowych w tym Dai, Binance Smart Chain i Polygon. Upshot to projekt, który umożliwi crowdsourcing wycen w celu ustalenia wartości NFT. NFTX umożliwi tworzenie funduszy indeksowych należących do społeczności, dzięki czemu inwestorzy będą mogli uzyskać ekspozycję na kilka NFT poprzez posiadanie jednego tokena.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jons | kurs dolara prognozy | dow jones kurs | akcje comarch | dolar nowozelandzki euro | dzisiejszy kurs korony czeskiej | wartosc zlotowki |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here