TMS


unempoymentNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 237 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z października br., w raporcie listopadowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 200 tysięcy. W listopadzie amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 155 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle negatywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 155 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2018 roku wyniosła +155 tys. etatów, co jest wynikiem znacząco gorszym zarówno od uibegłomiesięcznego rezultatu, który zrewidowano ujemnie do 237 tys. z 250 tys. jak również od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 200 tys.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wpierały także dane dotyczące zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym z wyłączeniem rolnictwa, gdzie przybyło 161 tys. nowych miejsc pracy. Wynik ten jest zdecydowanie gorszy zarówno od prognoz (200 tys.) jak również poprzedniej publikacji, którą zrewidowano dodatnio do 251 tys. z 246 tys.

Mimo to, zgodnie z oczekiwaniami stopa bezrobocia utrzymała się w listopadzie na poziomie 49-letniego minimum (3,7%).

  • NFP: 155 tysięcy, prognoza 200 tysiące, poprzednio 237 tysięcy (zrewidowano w dół z 250 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,7%, prognoza 3,7%, poprzednio 3,7%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,1% (zrewidowane ujemnie z 0,2%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,1%, prognoza 3,1%, poprzednio 3,1%
NFP
Źródło: BLS

Reakcja rynku była natychmiastowa

Jak można się było spodziewać, w skutek tak rozczarowujących danych obserwowaliśmy silną deprecjację dolara amerykańskiego. W skutek tych spadków kurs pary walutowej USDCAD osunął się poniżej 1.3290.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej USDCAD
Reakcja pary walutowej USDCAD na publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy | Źródło: Naga Trader

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here