Naga Markets



Najważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 1,371 mln.  nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z sierpnia 2020 r., w raporcie wrześniowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 850 tys. We wrześniu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 661 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle negatywnym zaskoczeniem.

NFP na poziomie 661 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) we wrześniu 2020 roku wyniosła zaledwie 661 tys. etatów, co okazało się nie lada zaskoczeniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała jednak dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 1,489 mln. z 1,371 mln.), co przyczyniło się do spadu stopy bezrobocia z 8,4% aż do 7,9%.

  • NFP: 661 tysięcy, prognoza 850 tysięcy, poprzednio 1,489 mln. (zrewidowane dodatnio z 1,371 mln.)
  • Stopa bezrobocia: 7,9%, prognoza 8,2%, poprzednio 8,4%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,1%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,3% (zrewidowane ujemnie z 0,4%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 4,7%, prognoza 4,8%, poprzednio 4,6% (zrewidowane ujemnie z 4,7%)

Plus500

Spadek bezrobocia uchronił USD przed spadkami

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że mimo rozczarowujących odczytów zmiany zatrudnienia oraz inflacji płacowej, kurs dolara utrzymał się po publikacji raportu BLS na względnie stabilnym poziomie. Analizując pełen raport dojść można do wniosku, iż przed zauważalną wyprzedażą, USD wybroniła dodatnia rewizja sierpniowej zmiany zatrudnienia oraz skokowy spadek bezrobocia.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) osłabiony po debacie prezydenckiej w USA
Następny artykułWielka Brytania musi przestrzegać ustaleń dotyczących Brexitu – apeluje premier Irlandii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here