Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 379 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z lutego 2021 r., w raporcie marcowym ekonomiści spodziewali się zauważalnej poprawy sytuacji i wyniku na poziomie 647 tys. W marcu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 916 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.

NFP na poziomie 916 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w marcu 2021 roku wyniosła aż 916 tys. etatów, co okazało się najlepszym rezultatem od października 2020 r. Jakby tego było mało, lutowy rezultat został zrewidowany dodatnio do aż 468 tys. z 379 tys. Okazuje się więc, że znoszenie antycovidowych restrykcji poskutkowało ogromnym wzrostem zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także spadek stopy bezrobocia do 6,0 proc. z 6,2 proc.

Negatywnie wypadły natomiast dane dot. inflacji płacowej. Okazało się bowiem, że przeciętne godzinowe wynagrodzenia spadły w ciągu miesiąca o 0,1 proc., przez co ich wzrost w ciagu roku wyniósł zaledwie 4,2 proc., co okazało się odczytem gorszym nie tylko od ubiegło miesięcznego, kiedy płace rosły w tempie 5,2 proc. rocznie, lecz również od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających ich wzrost o 4,5 proc.

  • NFP: 916 tysięcy, prognoza 647 tysięcy, poprzednio 468 tysięcy (zrewidowane dodatnio z 379 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 6,0%, prognoza 6,0%, poprzednio 6,2%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: -0,1%, prognoza 0,1%, poprzednio 0,3%(zrewidowane dodatnio z 0,2%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 4,2%, prognoza 4,5%, poprzednio 5,2% (zrewidowane ujemnie z 5,3%)

Wielki Piątek na rynku walutowym

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy jednak, że mimo niezwykle optymistycznego wzrostu zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, raport rządowego Biuro Statystyki Pracy (BLS) nie przyczynił się do znacznego umocnienia dolara amerykańskiego. Jak widać, większość inwestorów zrobiło sobie już dziś dzień wolny od pracy, w związku czym zmienność na rynku jest dziś jedynie symboliczna.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarvipol sprzedał 83 lokale, przekazał 65 w I kw. 2021 r.
Następny artykułGPW: Podsumowanie informacji ze spółek, 2 kwiecień 2021 rok
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here