Naga Markets



NFP w oczach banków - Goldman, BofA, Citi, Barclays, MS, CA
źródło: fotolia.com

08.11.2013

Goldman Sachs pisze, że spodziewa się odczytu payrolls na 100k w obliczu konsensusu na 125k, a stopy bezrobocia 7.5% wobec 7.3% prognozowanego.

Bank of America uważa, że zamknięcie rządu przełoży się na skomplikowany i słaby raport o bezrobociu. BofA spodziewa NFP na poziomie 110,000. Ekonomiści banku przewidują również ostrej, jednorazowej, zwyżki stopy bezrobocia do 7.4% w październiku względem 7.2% we wrześniu. Podwyższone odczyty prawdopodobnie zostaną zniwelowane w danych za listopad.

Ekonomiści Citi przewidują wartość NFP na poziomie +130k i stopy bezrobocia aż 7.5%. Prognozy te opierają się na słabych odczytach wskaźników powiązanych z zatrudnieniem, a także na szczególnych okolicznościach, które wystąpiły w ubiegłym miesiącu. Pomimo pesymizmu odczyty z października i września pokazują dobrą dynamikę.

Barclays spodziewa się raczej słabych danych z NFP na poziomie 125k oraz stopą bezrobocia 7.5%, głównie z powodu paraliżu administracji w ubiegłym miesiącu. Z drugiej strony wpływ październikowych wydarzeń będzie jednorazowy i zaniknie w listopadowych danych. Prawdopodobny jest “odruch kolanowy” (knee-jerk) na dolarze, gdy inwestorzy rzucą się do sprzedawania USD.

Credit Agricole prognozuje NFP 120k i tymczasowy wzrost bezrobocia do 7.5% z uwagi na pracowników rządowych rejestrujących się jako bezrobotni.

Morgan Stanley z kolei pisze, że zamknął swoje długie pozycje na USD/JPY wskazując, że dolar stał się bardzo wrażliwy na dane. Zdaniem MS pierwszym testem zachowania USD będzie odczyt NonFarm payrolls, gdzie potencjał jest wzrostowy – “Gdyby się okazało, że zamknięcie rządu nie było tak istotne dla gospodarki, USD mógłby zyskać nowe wsparcie”.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here