Naga Markets

NFP z amerykańskiego rynku pracyNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 398 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z czerwca 2022 r., w raporcie lipcowym ekonomiści spodziewali się niewielkiego pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 250 tys. Jak się jednak finalnie okazało, z raportu BLS wynika, iż w lipcu br. amerykańska gospodarka wytworzyła aż 528 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem i doprowadziło do umocnienia dolara.

NFP na poziomie 528 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lipcu 2022 roku wyniosła aż 528 tys. etatów, co okazało się najwyższym rezultatem od marca tego roku.Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja styczniowego odczytu z 372 tys. do 398 tys. oraz dane dot. stopy bezrobocia. Mimo oczekiwanego utrzymania na poziomie 3,6 proc., ta finalnie osunęła się bowiem do 3,5 proc., co jest najlepszym rezultatem od początku pandemii, tj. od marca 2020 roku.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

  • NFP: 528 tysięcy, prognoza 250 tysięcy, poprzednio 372 tysięcy (zrewidowane dodatnio z 467 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 3,5%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,6%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,5%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,3%(zrewidowane ujemnie z 0,7%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 5,2%, prognoza 4,9%, poprzednio 5,1% (zrewidowane ujemnie z 5,7%)

Dane absolutnie perfekcyjne dla gospodarki Stanów Zjednoczonych. Rynek pracy pozostaje bardzo mocny i zwiększa szanse na większą podwyżkę ze strony Fed. Bank centralny może mieć rację, że gospodarka USA z takimi danymi wcale nie znajduje się w recesji. Oczywiście mamy lekki wzrost liczby bezrobotnych, ale tempo zatrudniania i powrót osób na rynek też jest bardzo silny. 

Dane mocno pro-inflacyjne – płace rosną zdecydowanie szybciej, w szczególności w tempie miesięcznym. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zobaczymy pełną wycenę podwyżki o 75 pb w USA we wrześniu. 

NED

W odpowiedzi obserwujemy zdecydowanie mocniejszego dolara na całej linii. Zdecydowanie najmocniejszy dolar jest w stosunku do jena, który traci do dolara ponad 1%. Złoto traci 1%, natomiast kontrakty na amerykańskie indeksy mocno spadają – wskazują ekonomiści Domu Maklerskiego X-Trade Brokers.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że aprecjacja amerykańskiej waluty zbiła kurs euro do 1,01 USD, co sprawia, iż cały wzrost z wczorajszej sesji został zniesiony.

Kurs EURUSD na interwale jednominutowym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale jednominutowym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs rubla do złotówki | tauron notowania | giełda lotos | pknorlen akcje | ranking giełd kryptowalut | orange kurs | alior notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułRopa pod respiratorem! Rentgen Rynków, odc. 40.
Następny artykułFED nie ma alternatywy dla kolejnego ruchu o 75 punktów bazowych
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here