Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 661 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z września 2020 r., w raporcie październikowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 600 tys. W październiku br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast 638 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków pozytywnym zaskoczeniem.

NFP na poziomie 638 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w październiku 2020 roku wyniosła 638 tys. etatów, co okazało się wyniekiem nieco lepszym od prognozowanego. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierała także dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 672 tys. z 661 tys.) oraz spadek stopy bezrobocia aż do 6,9 proc. z 7,9 proc.

  • NFP: 638 tysięcy, prognoza 600 tysięcy, poprzednio 672 tysiące (zrewidowane dodatnio z 661 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 6,9%, prognoza 7,7%, poprzednio 7,9%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,1%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,1%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 4,5%, prognoza 4,6%, poprzednio 4,6% (zrewidowane ujemnie z 4,7%)

Kurs dolara czeka na wyniki wyborów 

Spoglądajac na notowania głównych par walutowych zauważymy, że mimo tak znacznego spadku bezrobocia w Stanach Zjednoczonych, kurs dolara utrzymał się po publikacji raportu BTL z względnie stabilnym poziomie. Zdaje się więc, że inwestorzy większą wagę przywiązują obecnie do wyników wyborów prezydenckich w USA, niż do raprotów makroekonomicznych obrazujących obecna kondycję tamtejszej gospodarki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Tesli o 13% w górę w tym tygodniu. Toyota wierzy w pokonanie firmy Muska
Następny artykułDolar najtańszy od dwóch miesięcy. To dopiero początek słabości USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here