Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 312 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z grudnia 2018 r., w raporcie styczniowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 165 tysięcy. W styczniu amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 304 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 304 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w styczniu 2019 roku wyniosła +304 tys. etatów, co po ujemnej rewizju ubiegłomiesięcznego rezultatu okazało się najlepszym wynikiem od lutego 2018 r.

Entuzjazm ten studzi jednak wzrost stopy bezrobocia. Okazuje się bowiem, że pomimo tak znacznego wzrostu zatrudnienia, bezrobocie wzrosło do 4,0% z 3,9% dotychczas.

  • NFP: 304 tysiące, prognoza 165 tysięcy, poprzednio 222 tysiące (zrewidowano ujemnie z 312 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 4,0%, prognoza 3,9%, poprzednio 3,9%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,1%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,4%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,2%, prognoza 3,2%, poprzednio 3,3% (zrewidowane dodatnio z 3,2%)
NFP
Źródło: BLS

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD dostrzec można, że pomimo wzrostu stopy bezrobocia, rynki odbierają dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy dość optymistycznie. Kurs dolara zyskuje bowiem w pierwszych minutach po publikacji.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Reakcja pary walutowej USDCAD na publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy
Reakcja pary walutowej EURUSD na publikację raportu z amerykańskiego rynku pracy

Aktualizacja…

Jak zauwazyć można było po kilku minutach, rynek dość szybko zdyskontował pierwszą reakcję. Chwię później pojawiły się dynamiczne wzrosty jednak i te nie trwały zbyt długo. Ostatecznie, na pół godziny po publikacji kurs eurodolara wrócił do poziomów sprzed danych.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 1 lutego 2019 r.
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – wystąpienia członków Fed, BoE, RPP, RBA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here