Naga MarketsNFP z amerykańskiego rynku pracyWyniki wrześniowego zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym (NFP) silnie zawiodły oczekiwania inwestorów, których mediana prognoz sugerowała wzrost liczby etatów o 185 tysięcy. Ostateczny odczyt plasował się jednak zdecydowanie niżej, na dwunastomiesięcznych minimach. Dolara przed silnymi spadkami uratowała przede wszystkim wzrostowa korekta rezultatów sierpniowych oraz spadek stopy bezrobocia do poziomów nieobserwowanych od… 47 lat!


NFP na poziomie 134 tysięcy, sierpniowa korekta do 270 tysięcy

Non-farm payrolls na poziomie zaledwie 13 tysięcy przy prognozach wyższych o kilkadziesiąt tysięcy etatów są najgorszym wynikiem od września 2017 kiedy NFP spadało do pułapów bliskich zeru. Odczyt ratuje jednak fakt, że wartość 201 tysięcy z sierpnia zrewidowano łącznie do 270 tysięcy, co z kolei jest najwyższą publikacją od maja 2018.

Źródło: Tradingeconomics.com

Jeżeli chodzi o inne istotne składowe raportu z amerykańskiego rynku pracy to stopa bezrobocia osuwała się do 3,7% (prognoza 3,8%), natomiast dynamika średnich zarobków godzinowych pokryła się z prognozami wynosząc olejno +0,3% mdm oraz +2,8% rdr. Jak twierdzi Biuro Statystyki Pracy (BLS), tak silny spadek NFP mógł być wywołany przede wszystkim Huraganem Florence, który niekorzystnie odbił się na aktywności zawodowej Amerykanów. Po silnym ADP środowym dzisiejsza publikacja z pewnością jednak zawiodła inwestorów.

Ogólnie rzecz biorąc raport przeszedł przez rynek bez większych niespodzianek (oprócz spadków NFP), co widać po raczej ograniczonej reakcji dolara amerykańskiego.

Źródło: BLS

Dolar najpierw w górę potem w dół

W pierwszej reakcji na dane Eurodolar rozrysowywał nowe maksima sesyjne, po wstępnym odczytaniu przez algorytmy tradingowe wyniku NFP i uwzględnieniu rezultatów stopy bezrobocia oraz powodów spadku zatrudnienia notowania odwróciły na korzyść dolara, który ostatecznie zyskuje po opublikowaniu raportu.

EUR/USD H1
EUR/USD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here