Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku 213 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z czerwca br., w raporcie lipcowym ekonomiści spodziewali się gorszego wyniku na poziomie 193 tysięcy. W lipcu amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 157 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków pozytywnym zaskoczeniem.


Bardzo niski odczyt NFP

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lipcu 2018 roku wyniosła +157 tys. etatów, co jest wynikiem znacząco gorszym zarówno od uibegłomiesięcznego rezultatu, który zrewidowano dodatnio do 248 tys. z 213 tys. jak również od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 193 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieco lepiej wypadły dane dotyczące dynamiki wzrostu płac, które zgodnie z prognozami w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,3% a w ujęciu rocznym o 2,7%.

Okazuje się jednak, że pomimo najgorszego od kwietnia wyniku NFP, stopa bezrobocia uplasowała się w lipcu na poziomie 3,9% co oznacza zgodny z prognozami spadek o 0,1 p.p. z 4,0% poprzednio.

  • NFP: 157 tysięcy, prognoza 193 tysięcy, poprzednio 248 tysiące (zrewidowano w górę z 213 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,9%, prognoza 3,9%, poprzednio 4,0%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,3%, prognoza 0,3%, poprzednio 02,%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 2,7%, prognoza 2,7%, poprzednio 2,7%
Źródło: BLS

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że na kilka minut przed publikacją raportu BLS dolar amerykański pozostawał najsłabszą spośród walut grupy G8. 10 minut po publikacji jego deprecjacja jeszcze się pogłębiła.

Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że na skutek deprecjacji dolara amerykańskiego kurs dotarł w okolice sesyjnych maksimów.

AUDUSD M5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWestpac: Silna konsolidacja na AUD/USD
Następny artykułZłoto pozostaje w trendzie spadkowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here