Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 304 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) ze stycznia 2019 r., w raporcie lutowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 181 tysięcy. W lutym br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 20 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle negatywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 20 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lutym 2019 roku wyniosła zaledwie +20 tys. etatów, co okazało się najgorszym rezultatem od września 2017 roku, kiedy to zmiana zatrudnienia wyniosła +18 tys.

Negatywne wrażenie próbują studzić dane dot. inflacji płacowej oraz stopy bezrobocia. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost o 0,4%. Pozytywnie zaskoczył także spadek stopy bezrobocia. Ekonomiści spodziewali się bowiem, że osunie się ona jedynie do 3,9% z 4,0% dotychczas. Ostatecznie odnotowano natomiast spadek aż do 3,8% co jest najlepszym rezultatem od listopada ub.r.

  • NFP: 20 tysięcy, prognoza 181 tysięcy, poprzednio 311 tysięcy (zrewidowano dodatnie z 304 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,8%, prognoza 3,9%, poprzednio 4,0%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,4%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,1%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,4%, prognoza 3,3%, poprzednio 3,1% (zrewidowane ujemnie z 3,2%)
Zmiana zatrudnienia w USA NFP
Źródło: BLS

Reakcja rynku była natychmiastowa

Biorąc pod uwagę, że wraz z danymi z amerykańskiego rynku pracy poznaliśmy także podobny raport z Kanady, największej zmienności spodziewać mogliśmy się właśnie na notowaniach pary USDCAD. Reakcję tą potęgował również fakt, iż w przeciwieństwie do rozczarowującego raportu BLS, dane z kanady pozytywnie zaskoczyły. Fakt ten sprawił, że w ciągu pierwszych minut po publikacji kurs dolara amerykańskiego (USD) osunął się wobec dolara kanadyjskiego o ponad 55 pisp.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Reakcja rynku na publikację rozczarowującego raportu z amerykańskiego rynku pracy (NFP)
USDCAD M30

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrump otwarty na rozmowy z Koreą Płn. mimo programu rakietowego
Następny artykułKanada: Zmiana zatrudnienia +55.9 tys. , stopa bezrobocia 5.8%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here