Naga MarketsDziś pierwszy roboczy piątek listopada. Jak co miesiąc, punktualnie o godz. 14:30 poznamy więc najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS dot. zamiany zatrudnienia oraz stopy bezrobocia w USA. Zdaniem ekonomistów, pracodawcy najprawdopodobniej zatrudnili w grudniu 2020 r. zaledwie 71 tys. pracowników, co byłoby najgorszym wynikiem od 7 miesięcy.

  • Zmiana zatrudniania w amerykańskim sektorze pozarolniczym może by najgorsza od 7 miesięcy 
  • Ekonomiści spodziewają się, że bezrobocie w USA wzrosło w grudniu do 6,8 proc.

Bezrobocie w USA wzrośnie do 6,8 proc.

Ekonomiści mBanku zwracają uwagę, że grudniowe odczyty nowo zarejestrowanych bezrobotnych wskazywały na pogorszenie sytuacji na amerykańskim rynku pracy, aczkolwiek niewielkie. Skalawzrostu rejestracji nowych bezrobotnych była bowiem nieporównywalna z tym, co widzieliśmy wiosną 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują


Ethereum (ETH) najdroższe w historii– Powinno to być uwzględnione w statystykach – konsensus oczekuje wzrostu zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 100 tys. osób (przy 245 tys. w zeszłym miesiącu – to istotnie mniej niż w letnich i jesiennych okresach powrotów do pracy po pandemii). Stopa bezrobocia może nawet lekko wzrosnąć (z 6,7% do 6,8%) – prognozują ekonomiści mBanku przypominając, że w poprzednich miesiącach konsensus okazywał się nieco zbyt pesymistyczny, a prognozujący przeszacowali negatywny wpływ gasnącego pakietu fiskalnego oraz wzrostu zakażeń (i obostrzeń).

Eksperci z Goldman Sachs szacują, że zatrudnienie w amerykańskim sektorze pozarolniczym spadło w grudniu o 50 tys. osób, co miałoby przyczynić się do wzrostu stopy bezrobocia do 6,8 proc. z 6,7 proc. raportowanego w listopadzie.

– Większość śledzonych przez nas sygnałów o zatrudnieniu wskazuje na bezpośredni spadek zatrudnienia. Ponadto liczba miejsc [pracy] w restauracjach spadła do poziomu z lipca, a początkowe roszczenia wzrosły po raz pierwszy od kwietnia – napisali.

Indeks dolara rośnie drugą sesję z rzędu 

Spoglądając jednak na notowania indeksu DXY śledzącego siłę dolara wobec koszyka wybranych walut zauważymy, że choć spadł on w ostatnim czasie do najniższego poziomu od kwietnia 2018 r., to jednak wczoraj pojawiła się tam całkiem silna reakcja popytowa. Pozostaje jednam pytanie, czy po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy tendencja ta będzie dalej kontynuowana?

Analitycy TD Securities wskazali w nocie do inwestorów, że dzisiejszy raport z amerykańskiego rynku pracy może być postrzegany jako potencjalny papierek lakmusowy dla niedźwiedzi dolarowych.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoto poniżej 1900 dol. Trzeci dzień spadków wywołany wzrostem dochodowości obligacji
Następny artykułKurs euro i korona szwedzka najsłabsze wśród walut G10 w czwartek
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here