Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 196 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z marca 2019 r., w raporcie kwietniowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 181 tysięcy. W kwietniu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 263 tysiące nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 263 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w kwietniu 2019 roku wyniosła aż +263 tys. etatów, co okazało się pozytywną niespodzianką. Pozytywny wydźwięk tej publikacji psuła nieco ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 189 tys. z 196 tys.)

Negatywnie wypadły także dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,2%. Pozytywnie zaskoczyły natomiast dane dot. stopy bezrobocia, która pomimo prognoz zakładających utrzymanie na dotychczasowym poziomie (3,8%) ostatecznie osunęła się aż do 3,6%, co jest najniższym poziomem od grudnia 1969 roku, kiedy to stopa bezrobocia plasowała się na poziomie 3,5%.

  • NFP: 263 tysiące, prognoza 181 tysięcy, poprzednio 189 tysięcy (zrewidowano ujemnie z 196 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,6%, prognoza 3,8%, poprzednio 3,8%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,2% (zrewidowano dodatnio z 0,1%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,2%, prognoza 3,3%, poprzednio 3,2%
Zmiana zatrudnienia w sektorach pozarolniczych w USA
Źródło: BLS

Kurs dolara szaleje, istny rollercoaster na USD

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można było, że w pierwszej chwili po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy, kurs dolara umacniał się w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Aprecjacja ta nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już po chwili pojawiła się jeszcze większa reakcja podażowa, w wyniku czego doszło do deprecjacji USD.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs dolara szaleje, istny rollercoaster na USD
EURUSD M5
Kurs dolara traci pomimo spadku bezrobocia w USA
USDPLN M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułESMA rekomenduje stałe ograniczenie dźwigni na Forex regulatorom krajowym
Następny artykułW jaki sposób prosta linia może poprawić Twój trading?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here