Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie zaledwie 75 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z maja 2019 r., w raporcie czerwcowym ekonomiści spodziewali się polepszenia sytuacji i wyniku na poziomie 160 tysięcy. W czerwcu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 224 tysiące nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 224 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w czerwcu 2019 roku wyniosła aż 224 tys. etatów, co okazało się nie lada zaskoczeniem. Pozytywny wydźwięk tej publikacji tłumiła jednak ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 72 tys. z 75 tys.)

Negatywnie wypadły także dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,2%. Ogromnym rozczarowaniem okazały się także dane dot. stopy bezrobocia, która mimo tak znacznej zmiany zatrudnienia wzrosła w czerwcu br. do 3,7% z 3,6% dotychczas.

  • NFP: 224 tysiące, prognoza 160 tysięcy, poprzednio 72 tysiące (zrewidowano ujemnie z 75 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,7%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,6%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,3% (zrewidowane dodatnio z 0,2%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,1%, prognoza 3,2%, poprzednio 3,1%

Zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA (NFP)

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można było, że już od rana (przed publikacją raportu z amerykańskiego rynku pracy) dolar amerykański umacniał się w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Po publikacji danych dot. zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych, jego aprecjacja jeszcze się powiększyła.

Wprowadzenie do inwestowania – zapisz się na bezpłatny webinar

Zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego (USD) przed i po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy
Zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego (USD) przed i po publikacji raportu z amerykańskiego rynku pracy

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa spada najsilniej od maja wraz z powrotem obaw o słabnący popyt na świecie
Następny artykułKanada: Słabszy odczyt z rynku pracy. Jak reaguje CAD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here