Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 20 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z lutego 2019 r., w raporcie marcowym ekonomiści spodziewali się polepszenia sytuacji i wyniku na poziomie 175 tysięcy. W marcu br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 196 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 196 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w marcu 2019 roku wyniosła aż +196 tys. etatów, co okazało się pozytywną niespodzianką. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 33 tys. z 20 tys.)

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywnie wypadły natomiast dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,2% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,1%.

  • NFP: 196 tysięcy, prognoza 175 tysięcy, poprzednio 33 tysiące (zrewidowano dodatnie z 20 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,8%, prognoza 3,8%, poprzednio 3,8%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,1%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,4%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,2%, prognoza 3,4%, poprzednio 3,4%
NFP
Źródło: BLS

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że pomimo mieszanych danych (dobry wynik NFP, jednak rozczarowujące dane dot. wynagrodzeń), kurs dolara broni się przed spadkami. Jeżeli zatem kupujący będą w stanie utrzymać kontrolę nad rynkiem, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji USD.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD M30

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 5 kwietnia 2019 r.
Następny artykułKanada: Stopa bezrobocia bez zmian. Zmiana zatrudnienia lepiej od oczekiwań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here