Naga MarketsNexera wiedzie internetową rewolucję Smart Village. Paweł Biarda, CCO NexeraNEXERA to operator telekomunikacyjny rozwijający w Polsce sieć światłowodową o wysokiej przepustowości. Sieć ta budowana jest w oparciu o wspieraną przez rząd i UE ideę niwelowania wykluczenia cyfrowego. O internetowej przyszłości, która czeka polskie obszary wiejskie rozmawialiśmy z Pawłem Biardą, przedstawicielem firmy Nexera.Jeszcze jakiś czas temu popularna stawała się idea Smart City, czyli miasta przyszłości. Wiele mówiło się o nowoczesnych strukturach miejskich, innowacjach w komunikacji czy zintegrowaniu różnych usług przez sieć internetową. Na szczęście nie zapomniano o terenach wiejskich i obecnie coraz głośniej mówi się o ideach Smart Village czy Smart Rural, czyli inteligentnych wsiach i działaniach na rzecz poprawy jakości życia, rozwoju terenów wiejskich, dostępu do informacji, sieci itp. Jak idea Smart Village wpisuje się działalność Nexery związaną z dostarczaniem internetu szerokopasmowego?

Wbrew pozorom Smart Village nie jest Smart City na mniejszą skalę. Smart Village to odpowiedź na problemy cywilizacyjne wynikającego z tego, że w jednym dość skondensowanym geograficznie miejscu mieszka, pracuje i spędza swój czas wolny bardzo duża liczba osób. Z tego wynikają właśnie takie kłopoty jak czasem nieefektywna komunikacja, problemy z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce, wynikające z tego, że w jednej części miejsca żyjemy, w innej pracujemy, a jeszcze w innej chcielibyśmy spędzić czas wolny. – stwierdził Paweł Biarda.

Oczywiście, daliśmy szansę naszemu rozmówcy na wyjaśnienie na czym opiera się działalność firmy.

Nexera jest operatorem sieci światłowodowej, dostępowej, która jest siecią hurtową, to znaczy że my tą sieć budujemy, zarządzamy nią i udostępniamy ją do świadczenia usług dostępu do internetu zainteresowanym operatorom detalicznym. – dodał CCO Nexera.

Nexera jest firmą, która prowadzi działalność na dużą skalę. Ambicją firmy jest dotarcie do nawet miliona gospodarstw domowych.

– Nasza sieć już jest i jeszcze nadal powstaje głównie w terenach wiejskich i małych miast w czterech regionach Polski, od Warmii i Mazur, przez Kujawy, Pomorze, Mazowsze, przez region łódzki do świętokrzyskiego. Na tych terenach mamy ambicje dotrzeć z naszą siecią do blisko miliona gospodarstw domowych, które zlokalizowane są kilku tysiącach (między 5 a 7 tysięcy) wiosek i małych miejscowości. – podkreślił Paweł Biarda z Nexera.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania bitcoina | cena akcji lotos | kurs korony czeskiej | aktualny kurs dolara | xtb akcje rekomendacje | mercator akcje wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here