Naga MarketsJak podaje serwis BusinessInsider, amerykański rynek akcji nie ma się najlepiej, a główne indeksy zaliczyły największy, dwudniowy spadek.

Około godz. 17:45 czasu polskiego, indeks Dow Jones zniżkował o 211 punktów, S&P 500 był 19 punktów niżej, a Nasdaq – 89 punktów w dół.

Ponad 30 spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 znalazło się na 52-tygodniowych dołkach. Nieco ponad 8% spółek wchodzących w skład tego indeksu rosło, podczas gdy 91,4% było pod kreską.

5-minutowy wykres indeksu S&P 500
5-minutowy wykres indeksu S&P 500

Z kolei środowa sesja była całkiem chwiejna. Dow spadał o ponad 200 punktów po ogłoszeniu słabszych danych dotyczących lipcowej inflacji. Po minutkach FOMC, giełdy odbiły z dołków, tylko po to by znowu stoczyć się na zamknięciu. W tym dniu indeks Dowa zamknął się 162 punkty niżej.

Minutki wykazały, że członkowie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku sądzą, iż warunki ekonomiczne są bliskie tych, odpowiednich do podwyżki stóp procentowych, tym niemniej dali trochę wskazówek na temat terminów. W nocie do klientów, ekonomiści z Bank of America Merrill Lynch powiedzieli, że rynek ocenia szansę na podwyżkę stóp we wrześniu na jakieś 33%, a przed minutkami było to aż 50%.

Nie tylko na amerykańskich parkietach widać, że obrano kierunek południowy. Globalne rynki też tam podążają. Niemiecki DAX, francuski CAC czy Euro Stoxx 50 spadają o ponad 1%.

Chińska giełda ma się jeszcze gorzej, Shanghai Composite spada o ponad 3%. Dzisiejszego popołudnia, ekonomiści z Citi obniżyli swoje prognozy wzrostu, dotyczące drugiej co do wielkości gospodarki świata.

Ropa West Texas Intermediate była bardzo blisko spadku do 40 USD za baryłkę, po praz pierwszy od marca 2009 roku. Kontrakty terminowe na nowojorskiej giełdzie spadły nawet do 41,21 USD za baryłkę.

W przeciwieństwie do omawianych wcześniej walorów, złoto wykazuje siłę nie tylko dziś, ale w ciągu ostatnich kilku dni. Wzrost o prawie 22 USD za uncję czyli około 2%, plasuje cenę w okolicach poziomu 1.151 USD. Srebro natomiast zyskuje ponad 2%, podczas gdy wzrosty na miedzi i platynie przekroczyły 1%.

5-minutowy wykres XAUUSD
5-minutowy wykres XAUUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here