Naga MarketsNewConnect ze wzrostem obrotów w lutym o 148%, komentuje Przemysław Gerschmann
Przemysław Gerschmann, Doradca Zarządu GPW

Wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) wzrosła o 52,3% rdr do poziomu 26,4 mld zł, komentuje Przemysław Gerschmann, Doradca Zarządu GPW. W komentarzu wideo do najnowszych danych obrotowych opublikowanych przez warszawski parkiet zwraca również uwagę na silny wzrost aktywności rynku NewConnect oraz cały czas rosnące obroty na rynku ETF.

  • W lutym 2021 r. łączna wartość obrotu akcjami na Głównym Rynku GPW wyniosła 28,0 mld zł, czyli o 60,4% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej
  • Wzrost wartości obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń na rynku NewConnect o 148,0% do 903,2 mln zł
  • W lutym na rynkach GPW debiutowały akcje spółek Huuuge, Atomic Jelly, Simteract oraz Kool2Play

Te artykuły również Cię zainteresują
GPW i NewConnect raportuje kolejny wzrost obrotów rok do roku

Średnia dzienna wartość obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń wyniosła 1 317,6 mln zł, o 52,3% więcej niż rok wcześniej. Z kolei na rynku NewConnect w lutym odnotowano wzrost łącznej wartości obrotu akcjami o 149,6% rdr do poziomu 917,2 mln zł. Wartość obrotów akcjami w ramach arkusza zleceń na rynku NewConnect wzrosła o 148,0% rdr i wyniosła 903,2 mln zł.

Mamy kolejny miesiąc, w którym inwestorzy detaliczni wykonują coraz więcej transakcji. Widać to szczególnie na rynku NewConnect, którego aktywność rosła o prawie 150%, a zdecydowana większość transakcji wykonywana jest właśnie przez detalistów. Dlatego te dane są dla mnie szczególne ważne – komentuje Przemysław Gerschmann.

Jeżeli chodzi o instrumenty rynku terminowego, to w lutym zanotowano wzrost wartości obrotu produktami strukturyzowanymi o 14,1% rdr do poziomu 266,9 mln zł oraz wzrost obrotów ETF-ami o 14,5% rdr do 52,8 mln zł.

To bardzo ważne, że rynek ETF-ów w Polsce rozwija się, dochodzą kolejne instrumenty i świadomość inwestorów o inwestowaniu pasywnym rośnie. Jest ono tak naprawdę dla wszystkich, nie musimy być specjalistami, inwestorami po studiach, aby z sukcesem inwestować na rynku – wyjaśnia doradca zarządu GPW.

4 debiuty spółek w minionym miesiącu na GPW i NewConnect

Na Głównym Rynku GPW w lutym zadebiutowały akcje spółki HUUUGE, INC. (wartość oferty: 1,67 mld zł).

Była to spółka, z którą wiązała się regulacja S. Nie każdy dom maklerski pozwala na obrót tymi akcjami, o czym należy pamiętać. Jednocześnie był to największy debiut spółki gamingowej w historii GPW – tłumaczy Gerschmann.

Na rynku NewConnect w lutym br. zadebiutowały akcje spółek: Atomic Jelly (wartość oferty: 4,45 mln zł), Simteract (wartość oferty: 4,4 mln zł) oraz Kool2Play (wartość oferty: 2,5 mln zł).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | ropa wti notowania | jakie akcje kupić 2020 | wykres dax | mercator medical akcję | mercator medical akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here