Naga MarketsNewConnect Index zyskał w 2. kwartale 2020 r. blisko 80%!We wtorek odbyła się ostatnia sesja giełdowa w miesiącu, która tym samym zamyka 2. kwartał notowań w 2020 roku. W trakcie ostatnich 3 miesięcy, na Świecie i w Polsce sporo się działo, a z ust inwestorów, analityków i innych osób związanych bezpośrednio ze światem finansów nie schodził temat pandemii COVID-19. 2. kwartał to czas, kiedy rynki odrabiały straty po olbrzymich spadkach, które miały miejsce w marcu bieżącego roku. NC Index zyskał w tym czasie blisko 80%.

  • NC Index zyskał w drugim kwartale 2020 r. blisko 80%.
  • Liderami wzrostów w gronie komponentów CreepyJar oraz Polarisit.
  • Najmocniej traciły akcje Grmedia, Biomass oraz Invention.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Silny trend wzrostowy na indeksie NC Index

Zakończony kilka dni temu, drugi kwartał bieżącego roku, okazał się świetny dla spółek notowanych dla NewConnect. Inwestorzy uznali, że zakup mniejszych spółek może być dobrą okazją do odnotowania zysku w ciężkim czasie. Dane pokazują, że w ostatnich miesiącach otwierano rekordowo dużo nowych rachunków maklerskich. Teza, że inwestorzy uznali, że lepiej zainwestować pieniądze na giełdzie, niż lokować w banku z minimalnym oprocentowaniem wydaje się być prawdziwa.

NC Index zyskał w ciągu 3 miesięcy około 80%. Pod koniec czerwca był on wyceniany na 460 punków, wobec 260 punktów na początku kwietnia. Na początku lipca, wzrosty na małej giełdzie są kontynuowane. Indeks zyskał kolejne 5%.

Notowania NewConnect Index z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

CreepyJar zyskuje w ciągu 3 miesięcy 594%!

Z grona wszystkich spółek, zrzeszonych w indeksie NewConnect, świetnie poradziły sobie walory CreepyJar, Polarisit oraz Inno-gene. Wzrosty miały w przypadku wielu spółek charakter czysto spekulacyjny, ale w przypadku mniejszych spółek takie zachowania kursu są nieuniknione. Skalę wzrostów na małej giełdzie pokazuje dobitnie fakt, że każdy z 10 najmocniej rosnących komponentów indeksu, zyskał minimum 291%! Akcje CreepyJar zyskały w drugim kwartale 594,6%, Polarisit 574,8% a Inno-Gene 571,7% i były zdecydowanie najmocniejszymi walorami w gronie komponentów Spółki.

Komponenty indeksu NC Index z największymi wzrostami w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Źródło: opracowanie własne

Spore spadki w gronie najsłabszych w drugim kwartale komponentów indeksu NewConnect Index

Po drugiej stronie arkusza, posortowanego w kolejności od spółek które najlepiej poradziły sobie w drugim kwartale, na czele zestawienia znajduje się GRMEDIA, spółka straciła w ciągu trzech miesięcy aż 50,9%, Biomass stracił 30,7%, a Invention (27,3%). Co ciekawe, z grona wszystkich komponentów indeksu NewConnect Index, zaledwie 7 spółek skończyło kwartał z dwucyfrową stratą, a zatem skala tych spadków w porównaniu z kilkaset procentowymi wzrostami liderów są nieznaczące.

Komponenty indeksu NC Index z największymi spadkami w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Źródło: opracowanie własne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here