Naga MarketsNewConnect Flash: Telgam, Termo2Power, Betomax (Forbuild), Polaris IT, AQT Water Spółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • Rządowy program “Moja woda” z dużym odzewem. To szansa dla AQT Water
  • Telgam będzie budować bank ziemi pod farmy fotowoltaiczne
  • Polaris IT – na NewConnect może pojawić się bardzo ciekawy podmiot

Telgam coraz bardziej zainteresowany fotowoltaiką

Telgam – o spółce wspominaliśmy w przeglądzie z 1 czerwca. Spodziewałem się wtedy raczej pogłębienia korekty, jednak obecnie widać pewną popytową presję. Po za tym w spółce dzieją się ostatnio ciekawe rzeczy. Przypomnijmy, że dotąd firma zajmowała się głównie sprzedażą internetu światłowodowego, a niedawno rozszerzyła działalność o sprzedaż systemów fotowoltaicznych firmy ML System, która ostatnio silnie drożeje i posiada naprawdę kluczowe patenty w zakresie fotowoltaiki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprzedaż paneli na rosnącym rynku (prognozy mówią o dynamicznych wzrostach sprzedaży w kolejnych latach) powinna zapewnić stabilne dochody. W tygodniu spółka ogłosiła nową strategię do roku 2024. Spółka nadal będzie sprzedawać internet światłowodowy (co także na naszym rynku jest na początkowym etapie rozwoju) ale skupi się także na usług komórkowych sieci Play.

Ponadto spółka zamierza stworzyć własna markę Telgam Mobile. W końcu najistotniejsze – projekt Karpaty OZE. Współpraca z ML System ma być poszerzona. Spółka samodzielnie chce także budować bank ziemi pod farmy fotowoltaiczne. Mimo więc, że kurs jest blisko historycznych maksimów, możliwe że warto tą spółką interesować się na dłuższy okres czasu.

telgam

Termo2Power – spółka zajmuje się głównie konwersją ciepła pochodzącego z odpadów w energię elektryczną, a więc szeroko pojęta branża OZE. W czerwcu kurs spółki mocno wzrósł, jednak na tle historycznym wciąż jest na relatywnie niskim poziomie. Skoro mamy modę, która powinna się rozwijać na OZE, to spółka może być jakąś propozycję, tym bardziej, że coraz ciężej znaleźć tego typu firmy nie notowana na historycznie wysokich poziomach.

Wydaje się, że to co poruszyło kursem w czerwcu to informacja o pierwszej dostawie produktu firmy. Chodzi o dostawę jednostki kogeneracji na gaz ziemny. Spółka ma zarobić na tym 340 500 zł netto. Ponadto zamawiający rozważa zamówienie kolejnego urządzenia o dwukrotnie większej mocy. Takie zamówienie mogłoby znacznie poprawić wyniki spółki. Wcześniej spółka informowała o wejściu we współpracę z holenderskim Dordtech Circular Energy Solutions.

T2P będzie szukać klientów dla tej firmy na polskim rynku. Holenderska firma działa w dziedzinie rozwiązań w zakresie odpadów i energii oraz technologii spalania paliw naturalnych i oferty obu spółek mogą dobrze się uzupełniać. Oczywiście działalność Termo2Power nie jest na pierwszy rzut oka tak atrakcyjna jak modniejsza fotowoltaika ale warto mieć na uwadze, że Polska jest na początku drogi rozwijania różnych form OZE i nadal mamy także spore problemy z gospodarką odpadami.

Tworzenie energii z odpadów może więc być przyszłościowym pomysłem. Na razie nie brakuje promocji czy też wsparcia państwa, które oferuje kredyt na bardzo preferencyjnych warunkach w NFOŚiGW na wszelkie projekty związane z odzyskiem ciepła. Na wykresie widać, ze w czerwcu popyt chwycił i jeżeli będzie kontynuacja to kurs może powędrować w okolice 1 zł.

termo2power

Zobacz także: Klabater – “This Is The Zodiac Speaking” w ciągu doby zobaczyło niemal 1 mln osób!


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

“Moja woda” – 1,1 tysiąca wniosków pierwszej doby. AQT Water atakuje kluczowy opór

Betomax – obecnie pod nazwą Forbuild. Spółka zajmuje się dostarczaniem produktów i towarów o wysokim zaawansowaniu technologicznym do sektorów budowlanego, przemysłowego i infrastrukturalnego. Spółka jest rentowna, w dłuższym okresie pokazuje bardzo stabilne wyniki. Rosną przychody, maleje zadłużenie i od kilku lat firma wypłaca całkiem sowite dywidendy. W tym roku jeszcze można załapać się na wypłatę, na razie mamy propozycję podziału zysku.

Ostatni raport za I kwartał wykazał ponad 23,5 mln zł przychodów oraz zysk ze sprzedaży w wysokości ponad 2,06 mln zł czyli znacznie więcej niż rok temu. W tym okresie spółka wypracowała także znacznie wyższe marże. Wynik netto sięgnął 3,02 mln zł czyli o ponad 55% więcej niż rok temu. Jedyne co może niepokoić to liczne postępowania sądowe prowadzone przez spółkę. Na wykresie kurs zmierza na historyczne maksima, jednak wskaźnikowo czyli cena/zysk czy cena/wartość księgowa, spółka nie jest na specjalnie wysokich poziomach. Głównym problemem są tutaj niskie obroty i chyba mała rozpoznawalność firmy.

betomax

Polaris IT – na prośbę jednego z Czytelników spojrzymy także na tę spółkę. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem na forach internetowych, jednak ciężko znaleźć o niej sprawdzone informacje. Śledząc jej historię, warto wspomnieć o dwukrotnej zmianie nazwy, najpierw z Art. New Media na ARK Royal, a następnie na Polaris IT. Zmiana wiąże się ze zmianą profilu działalności, więc przeszłe wyniki nie mają specjalnego znaczenia.

Raport za pierwszy kwartał wskazał na wzrost przychodów i zysku netto, więc być może zmiana działalności jest dobrym planem. Większość zysku pochodzi z kontraktów z firmą United Dots. Kontrakt ten wpisuje się już w nową działalność czyli szeroko pojęte IT i nowoczesne technologie. Jak czytamy w ostatnim raporcie, spółka nie podejmowała działań w dziedzinie badań i rozwoju, nie zatrudniała także ani jednego pracownika. Spółka tak naprawdę dopiero przygotowuje się do działalności w naszym kraju.

To co może rozgrzewać inwestorów to fakt, że już 6 lipca na walnym mogą pojawić się informacje o przejęciu węgierskiej spółki iSRV Zrt. Jej działalność także jest dość tajemnicza, gdyż spółka dostarcza różnego rodzaju systemy zabezpieczeń m.in. dla wojska. Pozytywnie o niej świadczy posiadany certyfikat NATO, które ma ułatwiać wygrywanie przetargów. Wydaje się, że pod to może toczyć się gra tzn. jeżeli rzeczywiście dojdzie do przejęcie tej firmy, a więcej dowiemy się po walnym, to kurs akcji może zacząć rosnąć.

Po transakcji tak naprawdę notowania będą przedstawiały obraz tej węgierskiej spółki, która m.in. dostarcza przez swoich partnerów rozwiązania informatyczne trafiające choćby do Kolumbii, która ostatnio zacieśnia współpracę z NATO. Jedną z ciekawostek było dostarczenie technologii dronów, które samodzielnie identyfikują obraz, a konkretnie roślinę, z której produkuje się kokainę. Jeżeli dojdzie do transakcji, na NewConnect będzie można wyceniać całkiem ciekawą spółkę.

polarisit

AQT Water -na koniec ponowne spojrzenie na tę spółkę, która ma szansę sporo zyskać dzięki rządowemu programowi “Moja woda”, który ruszył 1 lipca. Dużo o spółce pisaliśmy w przeglądzie z 29 czerwca, więc dzisiaj tylko krótko. Główną niewiadomą było zainteresowanie tym programem. Jednak z pierwszych danych wiemy, że po zaledwie 24 godzinach złożono niemal 1100 wniosków.

Czy to dużo? Wydaje się, że zdecydowanie tak. Cała pula programu to 100 mln zł podzielonych na 20 000 wniosków. Można więc powiedzieć, że już pierwszej doby złożono wnioski wartości przekraczającej 5% puli programu. Ciężko porównywać ten program z programem “Mój prąd”, jednak wtedy złożono niecałe 6,5 tys. wniosków przez 100 dni. Później liczba wniosków była coraz większa np. w samym maju i czerwcu złożono około 15 tysięcy wniosków.

Możliwe, że część tych osób skorzysta także z programu wodnego, możliwe że są to osoby o pewnej świadomości ekologicznej, a także rozumiejące sens takich inwestycji, tym bardziej jeżeli można otrzymać na to dopłatę. Można więc oczekiwać, że nowy program “chwyci”, a to duża szansa dla spółki. Na wykresie mamy atak na kluczowy opór przy podwyższonych obrotach i przez kilka dni od tego poziomu specjalnie nie odstępuje. Ze względu na niewielką liczbę akcji w obrocie, można przypuszczać, że kurs jeszcze wzrośnie, tym bardziej jeżeli kolejne dane o programie będą wskazywały na wysokie zainteresowanie.

aquatech

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here