Naga MarketsNewConnect Flash: tani gaming cz.II: Art Games, Red Dev, Prime Bit Games, Klabater, Varsav Game, Draw DistanceSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

W ubiegły piątek zainicjowaliśmy przegląd tanich spółek z branży gier komputerowych. Pojecie „tanie” jest dość względne, dlatego w zestawieniu opisujemy spółki, które w odróżnieniu od tych najbardziej znanych, nie są notowane przy swoich historycznych maksimach. W przeglądzie przyjrzymy się spółkom z modnej branży, na których jest jeszcze techniczna przestrzeń do wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Art Games zapowiada grę o katastrofie w Czarnobylu
  • Ożywienie na akcjach Prime Bit Games
  • Klabater wyda grę o seryjnym mordercy “Zodiaku”. Na wykresie szansa na nowy trend wzrostowy

Prime Bit Games z reakcją na wsparciu

Art Games – spółka samodzielnie wydaje gry na konsolę Nintendo Switch. Już 7 maja zadebiutuje „The Bullet: Time of Revenge”. Zbliżająca się premiera może więc pomóc w kontynuacji trwającej zwyżki. Kolejne gry mogące wpłynąć pozytywnie na kurs to szpiegowski „SpyHack” i szykowany na przyszły rok „Climber: Sky is the Limit” czyli symulator wspinaczki. Trailer wygląda ciekawie, a o samym pomyśle na taką grę całkiem sporo się pisze w branżowych serwisach.

Na przyszły rok planowana jest także premiera gry „S.W.A.N” czyli horroru o katastrofie w Czarnobylu, co także wydaje się być chwytnym tematem. Historyczne maksima notowań sięgały niemal 3,50 zł, a niebawem popyt powinien walczyć o wybicie poprzedniego wierzchołka przy 2,60 zł.

art games

Red Dev – studio wydaje na razie niskobudżetowe gry, a czasem w stylu retro czyli wraca do czegoś co już osiągnęło sukces. Jest to ciekawa strategia, w którą wpisuje się wydanie np. nowej wersji popularnych niegdyś gier jak Bomberman czy Boulder Dash. Firma liczy także na dobre wyniki symulatora platformy wiertniczej Drill Deal. Wydaje się, że ciekawsze projekty to także Project X czy Zone Anomaly. Spółka zaraz po debiucie silnie traciła, jednak od początku bieżącego roku sytuacja się ustabilizowała. W kwietniu mamy zwyżkę przy niezłych obrotach, a ostatnie sesje spadkowe mają znikomy wolumen, co może sugerować dalszy wzrost na tegoroczne maksimum powyżej 2 zł.

red dev

Prime Bit Games – spółka poinformowała jakiś czas temu, że pierwszy kwartał zakończy się na minusie. Ostatnio pojawiło się większe zainteresowanie jej akcjami, po tym jak ustalono datę premiery gry “Cave Man Chuck” na platformy Windows Store (PC) oraz Xbox One na 23 kwietnia. Będzie to pierwsza gra spółki publikowana na platformie Xbox, co jej zdaniem, jest dopiero początkiem wydawania gier na tę platformę. Kolejną grą ma być Magic Nations, a przychody z niej będą miały istotny wpływ na wyniki kolejnych kwartałów.

Warto wspomnieć także, że spółka nawiązała współpracę z koncernem Huawei. W kwietniu mieliśmy podbicie o ponad 100%, dlatego korekta nie jest zaskoczeniem. Po kilku słabszych dniach przy niższych obrotach, dzisiaj pojawiła się reakcja popytu na wsparciu poniżej 1 zł oraz wzrost obrotów. Możliwe więc, że pojawi się druga fala wzrostowa. Ważne, że coś się ruszyło i to przy mocno podwyższonych obrotach. Teraz powinniśmy czekać na pierwsze dane sprzedażowe „Cave Man Chuck”.

prime bit games

Zobacz także: No Gravity Games zaczyna odrabiać straty? Pierwszy cel przy 0,26 zł


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zaczyna się wybicie na akcjach Klabater

Klabater – spółka wypuszcza kolejne gry, z których wiele w szybkim tempie zwraca koszty produkcji jak choćby Big Pharma czy Crossroads Inn. Druga produkcja jest o tyle ważna, że niebawem pojawi się do niej dodatek. Można się spodziewać, że wielu nabywców pierwotnej wersji, dokona zakupu dodatku „Nora”, który zadebiutuje 28 kwietnia. Warto dodać, że Crossroads Inn to pierwsza gra studia. Biorąc to pod uwagę należy ocenić premierę jako bardzo udaną, gdyż gra spotkała się z dużym odzewem, a zwrot kosztów w tydzień na pewno można traktować jako sukces.

Trwają prace aby grę wydać także na konsole. Jedną z gier, o których warto wspomnieć jest też “This is the Zodiac Speaking”. Jest to thriller psychologiczny oparty o prawdziwą historię seryjnego mordercy o pseudonimie Zodiak. Na ten temat powstało sporo książek i kilka filmów, jest to więc dość chwytny temat. Gra ma zadebiutować 24 września i jeżeli spółka odpowiednio „podgrzeje atmosferę” wydaje się, że mogą pojawić się podwyższone oczekiwania co do tego tytułu. Na wykresie zwyżka została zatrzymana przy strefie oporu 7,50 zł, jednak ruch w tym kierunku budowany był przy wysokich obrotach. Możliwe, że po korekcie, pod wpływem kolejnych premier, pozytywny sentyment do spółki się utrzyma.

klabater

Varsav Game Studios – spółka znana za sprawą symulatora pszczoły „Bee Simulator”. Gra doceniona przez pewne środowiska, na pewno cenna pod względem edukacyjnym, jednak jej tematyka jest zbyt mało chwytliwa, aby gra mogła przynieść większy rozgłos. Spółka chyba wyciągnęła z tego wnosi, gdyż kolejną produkcją jest „Giants Uprising”. Spółka pokazała prototyp na targach Gamescom i jej zdaniem, studio trafiło z pomysłem na grę. Czekamy na kolejne informacje, trailery itp.

Spoglądając na wykres, mamy kluczowy opór w rejonie 2,50 zł i po jego wybiciu cena zapewne sięgnie 3 zł. Pozytywna jest silna reakcja w połowie marca po wybuchu pandemii oraz to, że w kwietniu zwyżka budowana jest przy stabilnych obrotach. Czekamy więc na wybicie, jednak na trwalszy wzrost liczyłby dopiero, kiedy temat nowej gry zacznie rozgrzewać inwestorów.

varsav

Draw Distance – główny produkt w tym roku to „Vampire: The Masquerade”, wydawana na kolejne platformy. Najbliższe kwartały powinny pokazywać jej wpływ na wyniki. Jeszcze w tym roku ma zadebiutować dodatek do tej gry czyli „Shadows of New York”. Niedawno pojawiła się informacja o wydaniu gry w japońskiej wersji językowej na kilka platform, na rynek Japonii. Dobrze więc, że jest nadal głośno przy najlepiej sprzedającej się grze tego studia.

Moment na ogłoszenie dodatku także wskazuje, że firma trzyma rękę na pulsie i chce maksymalnie wykorzystać sukces gry. Spółka chce robić coraz lepsze gry o coraz wyższych budżetach, stąd też planowana jest emisja akcji. Obecnie firma pracuje nad dwoma nowymi grami, o których na razie niewiele wiadomo. Jednak już same zapowiedzi potrafią czasem zwiększyć popyt na akcje. Na wykresie cena oscyluje pod oporem w rejonie 1,30 zł. Jeżeli dojdzie do przełamania, to kolejnym celem są tegoroczne maksima w okolicach 1,75 zł. Martwić mogą jedynie nie najwyższe obroty w czasie trwającej zwyżki.

draw distance

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here