Naga Markets



Plantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


Trwająca od początku tygodnia panika na giełdach doprowadziła do sporych strat, jednak z drugiej strony, daje to okazję do zainteresowania się spółkami, które obserwowaliśmy, a obecnie och wycena jest atrakcyjniejsza niż jeszcze tydzień temu. W dzisiejszym przeglądzie, kilka spółek sygnalizowanych przez naszych Czytelników.

Synerga Fund – mamy od początku roku trend wzrostowy, a obecnie dokonała się przecena. Jest to jednak spółka groszowa i jak widać, niemal codziennie pojawia się jakaś luka na wykresie. Powodem do wzrostów może być już sam akcjonariat w postaci Januarego Ciszewskiego, o wzrostach spółek z jego stajni, pisaliśmy przed kilkoma tygodniami. Warto przypomnieć, że spółka uczestniczy w projekcie wdrażania terapii leczenia stwardnienia rozsianego. Jeżeli w tej sprawie zaczną pojawiać się bardziej konkretne doniesienia, wydaje się, że zwyżka może być kontynuowana. Na razie są to jednak wzrosty oparte tylko na nadziejach.

synerga

Varsav Game Studios – o spółce stało się głośno za sprawą gry symulatora… pszczoły. Jak na symulator, który raczej może być przeznaczony dla mniejszych dzieci, kosztował aż 5,5 mln zł i co najbardziej zaskakujące, wszelkie koszy bardzo szybko się zwróciły. Skoro pierwsza gra firmy i to gra, której trudno było wróżyć sukces, osiągnęła mimo wszystko sukces komercyjny to można mieć pewne nadzieje na przyszłość. W tym roku ma ukazać się kolejna gra „Giants Uprising”. Potężny gigant budzi się ze snu aby zemścić się na ludzkości – tematyka wydaje się ciekawsza dla typowego odbiorcy niż wspomniane pszczoły. Czekamy też na informacje o grze wstępnie nazwanej „Aria”. Jest więc na co czekać, a to jest najważniejsze w przypadku producentów gier. Spółka może być więc ciekawą propozycję, tym bardziej, gdyby kurs jeszcze mocniej zanurkował, najlepiej poniżej 2 zł.

varsav game studios

PointPack – spółka zajmuje się usługami kurierskimi przy punktach handlowych. Branża rosnąca co widać także w wynikach, które z kwartału na kwartał wskazują na rosnące przychody i zyski. Raport za IV kw. był rekordowy. Wszystko wskazuje na wzrost rentowności przy jednoczesnym spadku zadłużenia. Problem to wycena, która od debiutu podskoczyła kilkukrotnie. Obecnie jednak pojawia się szansa i mocniejszy spadek może pozwolić na zakup ciekawe spółki po niższej cenie. Główne wsparcie mamy w rejonie 45 zł.

pointpack


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

OncoArendi – spółka pojawiła się już na łamach cyklu 20 stycznia. Jest to młoda spółka biotechnologiczna, nic więc dziwnego, że nie wykazuje na razie zysków. Firma ma ciekawy akcjonariat, w którym sporo jest funduszy, co może świadczyć o pewnej wierze w przyszły sukces. Niedawno spółka otrzymała dla swojej cząsteczki OATD-01 tzw. status leku sierocego na terenie USA, co pozwala na dalsze badania. Oczywiście do komercjalizacji produktu jeszcze daleka droga, dlatego tego typu spółki są propozycją jedynie dla cierpliwych inwestorów. Na początku roku spółka zyskała, teraz jednak podobnie jak większość rynku oddaje wzrosty. Pozytywne jest jedynie to, że spadki odbywają się przy niższych obrotach. Z okolic 10 zł mieliśmy już trzy dynamiczne odbicia, ciekawe jak zachowałby się kurs po kolejny spadku do tych okolic.

oncoarendi

UHY ECA – to spółka świadcząca usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości, szkoleń oraz doradztwa giełdowego. Firma partnerska GPW. Ciekawa spółka choćby ze względu wypłacania od lat dywidend. Wyniki także notuje stabilne, przy czym mamy tu wyraźną okresowość. Trzeci i czwarty kwartał spółka notuje starty netto, a zarabia tylko w pierwszych dwóch kwartałach. Wycena na tle historycznym jest niska. Słabo wygląda jednak wykres, gdyż spółka od lat traci, co świadczy o tym, że raczej jej atuty w postaci dywidendy nie są cenione. Być może jednak wysokość proponowanej dywidendy za 2019 rok ożywi nieco notowania. Spółka zazwyczaj informuje o tym pod koniec maja i chyba wtedy, można liczyć na wzrost notowań.

uhy eca

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here