Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


W najbliższych wpisach dokonamy przeglądu najbardziej płynnych spółek z rynku NewConnect. W zestawieniu znajdzie się najlepsze 15 spółek z największym obrotem za cały 2019 rok. Dzisiaj pierwsza piątka najbardziej płynnych walorów małej giełdy.

The Farm51 – miejsce pierwsze w 2019 roku i jedyna spółka, która przekroczyła obrót za cały rok w wysokości 200 mln zł. Sukces spółce mogą w tym roku przynieść dwie gry: Chernobylite i World War 3. Z tą drugą produkcją, ostatnio pojawił się dość tajemniczy komunikat, że spółka negocjuje z dużym, globalnym podmiotem w sprawie rozwoju gry, a umowa może sięgać nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Na razie jednak spółka ma problemy z generowaniem zysków i to jest jej główny mankament. Sytuacja może się zmienić jeżeli obie gry odniosą sukces. Od października 2018 roku mamy trend spadkowy, jednak niewiele brakuje do jego przełamania.

farm51

Bloober Team – druga spółka w rankingu i zarazem ostatnia, która przełamała barierę 100 mln zł całorocznego obrotu. W odróżnieniu od Farm51, potrafi rosnące obroty zamieniać w zyski. Spółka ma mocną światową pozycję jeżeli chodzi o gatunek horrorów. Ostatnim sukcesem jest „Blair Witch”. W tym roku mogą jeszcze zadebiutować “Medium” oraz “Observer” (na razie są to robocze tytuły). Warto też mieć na uwadze potencjalny sukces gry „Vampire: The Masquerade” od Draw Distance czyli spółki, w której Bloober ma sporo udziałów. Gra zadebiutuje już 15 kwietnia. W jednym z wywiadów prezes spółki wspomniał także o pewnej niespodziance na ten rok. Ważne, że spółka chce się rozwijać, dokonywać przejęć, skupu akcji, a nawet wejść na rynek główny. Co istotne, zapewniono że nie są potrzebne nowe emisje, a spółka chce finansować gry z własnych środków. Na wykresie mamy dynamiczne odrabianie strat i być może szykuje się kolejna próba ataku na okolice 100 zł.

bloober

Columbus – czyli lider fotowoltaiki na naszej giełdzie. Spółka odnotowała w ostatnich latach silny wzrost wyników, a perspektywy dla branży fotowoltaicznej są nadal bardzo dobre. W jednym z wywiadów prezes przyznał, że epidemia koronawirusa uderza w mniejszych konkurentów spółki, natomiast Columbus ma podpisane kilkuletnie kontrakty i nie ma problemów z zaopatrzeniem. Ostatnio spółka zdecydowała się zainwestować w system do ładowania samochodów elektrycznych. Wydaje się, że branża jest przyszłościowa i już pokazuje coraz lepsze wyniki. Problemem jest jedynie wycena, gdyż spółka silnie zdrożała w ostatnich latach. Ostatni impuls wzrostowy zdaje się słabnąć, więc ewentualne głębsze spadki mogą przynieść okazję na wejście po dużo niższej cenie

columbus


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

ECC Games – duże obroty w zeszłym roku to efekt tak naprawdę tylko jednej gry, na którą trzeba już dość długo czekać. Chodzi o Drift21 – numer dodano dlatego, żeby gra dłużej była uznawana za nowość, mimo że ma ukazać się w tym roku. Pierwsze załamanie notowań miało miejsce po przełożeniu premiery. Wtedy PlayWay czyli główny akcjonariusz zablokował premierę, gdyż gra nie przeszła gęstego sita testerów. Wydaje się, że to dobry znak, gdyż PlayWay nie pozwoli na wypuszczenie produktu z błędami, tym bardziej, że ocenia się bardzo wysoko potencjał tej gry. W między czasie gra zyskała też globalnego wydawcę i kupuje licencje na znaki marek samochodowych. Gra ma się pojawić już wiosną czyli niebawem, a warto dodać, że spółka o kilku lat już jest zyskowna. Wydaje się więc, że do debiutu utrzyma się potencjał wzrostowy.

eccgames

Forever Entertainment – spółka właśnie pokazała najnowszy produkt czyli “Panzer Dragoon: Remake”. Ma to być gra zapewniająca sukces finansowy na najbliższe lata. Spółka chce także wydawać kolejne remaki już uznanych tytułów, co wydaje się być dobrą strategią. Fundamenty spółki w postaci wyników także są dobre. Obecnie kurs wyszedł na kilkuletnie maksima i jedynym celem może być historyczny szczyt przy 9,90 zł.

foreveren

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here