Naga MarketsNewConnect Flash: One More Level, CDA, Promise, Drageus Games, ECC GamesSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • “Drift21” rozczarowuje, kurs ECC Games 30% w dół podczas jednej sesji
  • One More Level pokazuje demo “Ghostrunner”
  • Promise skorzysta na wielkiej inwestycji Microsoftu w Polsce?

Demo “Ghostrunnera” doprowadza do korekty

One More Level – w tym tygodniu spółka pokazała wersję demo swojej najważniejszej gry, którą czasem opisuje się jako kolejnego „Cyberpunka”. Mowa o „Ghostrunner”. Demo trafiło na portal Steam i do 13 maja tam pozostanie. Ma to na celu podbicie zainteresowania grą i późniejszą wyższą sprzedaż. Spółka poinformowała też, że gra zostanie ukończona w trzecim kwartale. Na razie produkcja zbiera sporo pozytywnych opinii i oczekiwana na sukces rosną, co widać w rankingach na platformie Steam. W dodatku produkcja ta zostanie wsparta przez doświadczenie firmy 3D Realms, która na koncie ma takie sukcesy jak: „Wolfenstein 3D”, „Duke Nukem 3D” czy „Max Payne”, na podstawie którego powstał nawet film. Na razie jednak na wykres zawitała dość ostra korekta.

one more level

CDA – spółka pokazała dzisiaj wyniki za pierwszy kwartał. Wcześniej firma informowała, że z powodów pandemii zauważa wzrost zainteresowania swoją strefą premium. Potwierdziło się to w raporcie. Zysk netto wzrósł o 350% do 3,7 mln zł, a sprzedaż pakietów premium wzrosła o 53%. Do końca marca liczba subskrybentów zwiększyła się o 43% względem marca 2019 roku. Dzisiaj doszło do próby wybicia szczytu z połowy kwietnia i to przy mocnych obrotach. Nie do końca się to udało, jednak wydaje się, że popyt może nadal o to walczyć.

cda

Promise – spółka udanie zakończyła bardzo mocny tydzień. Wydaje się, że mamy co najmniej kilka powodów, dla których kurs akcji może rosnąć. Po pierwsze, ostatnio zaczęła zyskiwać jej spółka zależna Sevenet, która pochwaliła się kontraktem o wartości 2,8 mln USD (spekuluje się także o szansach wypłaty dywidendy z tej firmy). Po drugie, pojawia się szansa na kolejny wygrany przetarg. Chodzi o GDDKiA, w trwającym przetargu, Promise złożyło ofertę z najniższą ceną. Spółka już wcześniej podpisywała umowy z państwowymi podmiotami jak PGE, Orlen czy Prokuratura Krajowa.

Niedawno pojawiła się także informacja o współpracy z Asseco Poland. Ostatnie newsy to już gracze z wyższej półki, mowa o kontrakcie z Apple. Możliwe, że w dłuższym terminie spółka ma szanse ugrać coś na inwestycji Microsoftu w Polsce czyli ogłoszeniu inwestycji sięgającej 1 mld USD. Spekulacje mogą brać się z faktu, że na imprezach branżowych Microsoftu, spółka była już nagradzana. Najbliższym wydarzeniem będzie jednak raport kwartalny który poznamy już 15 maja.

promise

Zobacz także: Biomaxima, Biomed Lublin, Harper – kursy beneficjentów pandemii wrócą do wzrostów?

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Drageus Games z apetytem na wyższe poziomy? 

Drageus Games – spółka dość intensywnie pracuje nad kolejnymi grami. Liczba debiutów jest spora w ostatnich tygodniach. Pod koniec kwietnia zadebiutowała “Archaica: The Path of Light”, dzisiaj swoją premiera miała gra “Dark Burial”, a już 29 maja do sprzedaży wejdzie gra “Genetic Disaster” na konsolę Nintendo Switch i PlayStation 4. Spółka została także dostrzeżona na rynku i w kwietniu mieliśmy sporą zwyżkę. Teraz mamy konsolidację, jednak a razie nie widać mocniejszej reakcji podażowej. Wydaje się zatem, że są szanse na wybicie z niej górą, co mogłoby skutkować ruchem na szczyt w rejonie 7,40 zł. O możliwym odbiciu informowaliśmy 10 kwietnia.

drageus

ECC Games – na koniec największe rozczarowanie kończącego się tygodnia. Długo wyczekiwany debiut gry „Drift21” jak na razie okazuje się porażką. W piątek wieczorem na 172 recenzje 61% jest pozytywnych. Lekko to się poprawia i można jedynie mieć nadzieję, że w weekend pojawi się dużo więcej recenzji, które poprawią sytuację. Dzisiaj kurs spadał o grubo ponad 30%, a taką katastrofę mogło zwiastować wcześniejsze zachowanie spółki, która dość słabo informowała o postępach prac, a wypuszczony trailer mógł rodzić więcej obaw niż nadziei na sukces. Wydaje się, że losy kursu będą zależeć od tempa wprowadzania poprawek i aktualizacji, na razie sytuacja wygląda negatywnie.

ecc games

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here