Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się ciekawym spółkom z najmodniejszej branży czyli producentów gier. Będą to jednak firmy, które można nabyć względnie tanio na tle historycznych notowań. Wydaje się, że warto poszukać takich spółek, gdyż generalnie cała branża oznajmia, że okres pandemii jej służy. Dzisiaj spółki z udziałem PlayWay w swoich akcjonariatach, w kolejne piątki omówimy pozostałe spółki gamingowe, które nie są notowane na historycznych szczytach.

  • Akcje Sonka drożeją o 10%. Kolejnym celem historyczne maksima
  • “House Flipper City” i “Aircraft Carrier Survival” napędzają wzrosty na CreativeForge Games
  • Informacje o “Drift21” mogą wywindować notowania ECC Games

Moonlit Games blisko historycznego wsparcia

Moonlit Games – na początek, ku przestrodze, że nie wszystkie spółki, które w akcjonariacie mają PlayWay muszą okazać się inwestycyjnym sukcesem, choć zaraz po debiucie kurs odnotował gigantyczny wzrost. Teraz jednak cena cały czas spada i znajduje się na poziomie debiutu. Sytuacja miała się zmienić poprzez grę „Deadliest Catch: The Game”, jednak dotychczasowe dane nie wskazują na wielki sukces. Wydaje się więc, że szans na odbicie należy upatrywać w grze „Model Builder”, która może wyjść pod koniec roku. Szacuje się, że ma ona duży potencjał i jeżeli kolejne informacje w tym zakresie będą pozytywne, to pojawi się szansa na podbicie notowań. Wydaje się jednak, że Moonlit to temat na nieco dłuższy termin.

moonlit

ECC Games – spółka wypracował dobre wyniki w IV kwartale. Kluczowa jest jednak gra, która ma wybić spółkę do wyższej ligi czyli „Drift21”. Muszę przyznać, że jak na tak gorący tytuł, jeden z bardziej oczekiwanych, to nieco brakuje informacji ze strony spółki, które podbijałyby cały czas zainteresowanie. Debiut już raz został przełożony, więc wydaje się, że ryzyko ponownego przesunięcia jest niewielkie. Gra powinna podtrzymywać popyt na akcję lub przynajmniej ograniczać podaż w najbliższym czasie. Na wykresie szykuje się atak na opór w rejonie 3,25 zł, choć na razie trzeba uporać się z 3 zł.

ecc games

Zobacz także: Prime Bit Games z perspektywą wzrostu do 1,35 zł. Dziś kurs rośnie o 25%


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

CreativeForge Games i Sonka – jest “pod co grać”. Akcje mocno w górę 

CreativeForge Games – ostatni kwartał zeszłego roku był pierwszym zyskownym okresem ale nie jest to kluczowe. W tym roku mają pojawić się dwie własne gry, a w kolejnym następne trzy. „Aircraft Carrier Survival” wyjdzie w tzw. wczesnym dostępie w lipcu, a na jesieni być może w pełnej wersji. Także w okolicach wakacji ma zadebiutować “House Flipper City”. Podstawowa wersja czyli symulatora remontów – „House Flipper” od PlayWay odniósł wielki sukces. Stąd można oczekiwać, że nowa wersja przynajmniej ma szanse na powtórkę. Te dwie gry powinny podtrzymywać dobre nastroje w najbliższym czasie. Warto też dodać, że spółka poinformowała jakiś czas temu o szybszej spłacie 3 mln zł zadłużenia. Na wykresie zbliża się próba wybicia i to przy wysokich obrotach, a nadal na tle historycznym nie są to wysokie poziomy cenowe.

creativeforge

Sonka – to młoda spółka, która w akcjonariacie oprócz PlayWay ma także QubicGames. Jedną z jej zalet jest to, że zajmuje się portowaniem gier na inne platformy, co powinno stabilizować jej wyniki. Zajęcie się portowaniem gier na Nintendo Switch pomogło już kilku firmom, choćby właśnie QubicGames. Pod koniec marca spółka podała, że gra „Book of Demons”, którą portuje na Nintendo Switch, Playstation 4 oraz Xbox One na zlecenie 505 Games (ten sam wydawca Drift21”), jest już na końcowym etapie i ma zadebiutować jeszcze w kwietniu. Spółce po za zapłatą, przysługuje także procent z zysków ze sprzedaży. Gra w wersji na PC sprzedała się w ponad 400 tys. sztuk. Dzisiaj spółka podała, że gra „911 Operator Deluxe Edition” zadebiutuje 1 maja. Wydaje się, że ważniejsza będzie jednak gra „Astro Bears 2”, gdyż poprzednie części odniosły spory sukces i przyniosły kilkaset tysięcy pobrań. Spoglądając na wykres, wydaje się, że po dzisiejszym wybiciu w mocnym stylu, celem jest już tylko historyczny szczyt przy 10 zł.

sonka

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here