Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


W najbliższych wpisach dokonamy przeglądu najbardziej płynnych spółek z rynku NewConnect. W zestawieniu znajdzie się najlepsze 15 spółek z największym obrotem za cały 2019 rok. Tydzień temu 5 najbardziej płynnych spółek 2019 roku: The Farm51, Bloober Team, Columbus, ECC Games, Forever Entertainment. Dzisiaj kolejne 5 spółek w tym zestawieniu.

Varsav Game Studios – numer 6 na liście największych rocznych obrotów w 2019 roku z wynikiem przekraczającym 42,5 mln zł. Zeszły rok przyniósł spółce rozgłos dzięki grze „Bee Simulator” czyli symulatorowi życia pszczoły. Gra jak na niszową tematykę, osiągnęła nawet mały sukces. Wyniki całoroczne także były lepsze niż rok wcześniej. Kolejne produkcje to „Giants Uprising” – w końcu mamy bardziej medialny temat, który może trafić do większej liczby graczy. To jest główny temat na bieżący rok. Wykres wygląda słabo i istniej ryzyko wybicia dołem z niewielkiej konsolidacji co może skutkować powrotem na dołek z połowy marca.

varsav

InfoScan – spółka rośnie od połowy marca czyli jak można się domyślać wpływ na to ma pandemia koronawirusa. Niedawno spółka poinformowała o rozszerzeniu współpracy z austriackim partnerem Medintech w zakresie sprzedaży i dystrybucji testów na koronawirusa oraz innych produktów służących walce z Covid-19. InfoScan posiada wyłączność na sprzedaż tych produktów na terenie Polski. Pod koniec lutego pojawiła się rekomendacja z wyceną 2,80 zł. Na razie kurs wzrasta, a jest co odrabiać, gdyż cena na tle historycznym wciąż jest na bardzo niskim poziomie. Odbicie dokonało się od historycznych minimów i jest wspierane wyższymi obrotami, jest to więc dobra baza do jego rozwinięcia.

infoscan

01Cybaton – w połowie 2019 roku zaczęła się wielka hossa spółek fotowoltaicznych. Drożały akcje praktycznie wszystkich firm związanych z tą branżą. Spółka wzrosła w tym czasie z okolic 1 zł do 12 zł. Panika wywołana wirusem doprowadziła do sporej przeceny, jednak fundamenty wzrostu całej branży w dłuższym okresie czasu pozostają bardzo obiecujące. Dowodem na to może być fakt, że kolejne firmy, które dotąd nie miały nic wspólnego z fotowoltaiką, zaczynają wchodzić w tę branżę. Na wykresie mamy pozytywną analizę obrotów, które rosną przy odbiciach. W krótkim okresie szykuje się kolejne odbicie od oporu w dół, jednak myślę, że popyt podejmie za jakiś czas walkę o trwałe wyjście ponad poziom 7 zł.

01cyberaton


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

4Mass – obecność spółki wśród najbardziej płynnych spółek 2019 roku może dziwić. Nie jest to bowiem ani fotowoltaika ani produkcja gier, ani też biotechnologia. Spółka działa w branży kosmetycznej, tworząc produkty do makijażu. Możliwe, że wpływ na wyższe obroty miało to, że spółka w zeszłym roku debiutowała na rynku. Przed długi okres czasu niewiele się działo na wykresie, dopiero w styczniu kurs potężnie wzrósł. Później doszło do równie potężnej wyprzedaży. Teraz znowu kurs zaczyna rosnąć. Powodem do tego może być informacja, że spółce nie przeszkadza pandemia, a wręcz przeciwnie, wartość jej zamówień od początku roku silnie rośnie. To co może napędzać wzrost notowań to też fakt poszerzenia oferty produktowej o płyny do dezynfekcji i maseczki ochronne. Zdaniem spółki, ma to wpłynąć pozytywnie na wyniki w drugim kwartale.

4mass

Scope Fluidics – numer 10 w zestawieniu najbardziej płynnych za 2019 rok. Branża diagnostyki i ochrony zdrowia, więc modny obecnie temat. W połowie marca doszło do silnego odbicia ale obecnie cena stoi w miejscu. Pozytywny jest brak reakcji podażowej. Wydaje się, że kluczowe mogą być przyszłe komunikaty, szczególnie w sprawie ultra-szybkiego testu wykrywającego koronawirusa. Po za tym, czekamy na informacje w sprawie dwóch projektów: PCR ONE i Bacteromic. Pozytywnie odbierane powinny być newsy o przyznaniu dofinansowań, rozwoju projektów, nie mówić już o zdobywaniu pozwoleń i certyfikacji. Sentyment do spółki jest pozytywny o czym świadczy szybkie odrobienie strat. Kurs cały czas jest dość blisko historycznych maksimów. Jeżeli więc pojawi się jakaś pozytywna informacja, reakcja na wykresie może być całkiem mocna.

scope fluidics

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Panie Łukaszu, można prosić o spojrzenie na spółkę BRAS (BSA) z NewConnect? Coś tam jest na rzeczy ostatnio – akcji w obrocie 51mln, a ostatni tydzień wolumen to 45mln. Co więcej na wykresie widać przełamanie długoletniego trendu spadkowego i rysuje się spodek 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here