Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


BioMaxima – spółka zgłosiła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, testy mające wykrywać koronawirusa w zaledwie 10 minut. To spowodowało, że w kilka sesji kurs podskoczył z 3,5 zł do niemal 7 zł. Później przyszły spadki, co jest dość typowe przy tego typu spółkach w ostatnim czasie. Ciężko stwierdzić czy po za emocjonalną reakcją, dojdzie do trwalszego wpływu wzrostu zachorowań na wyniki spółki, ale warto podkreślić, że raport za IV kwartał okazał się bardzo mocny, a zysk netto najwyższy od wielu lat. Po słabszym okresie spółka wychodzi z dołka, z koronawirus może jej w tym tylko pomóc. Dzisiaj po oddaniu połowy impulsu, pojawiła się reakcja kupujących przy podwyższonych obrotach, co może dawać nadzieję na próbę budowy kolejnego ruchu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
biomaxima

Blirt – o spółce zrobiło się głośno za sprawą państwowego zamówienia na zestawy diagnozujące koronawirusa o wartości 3,5 mln zł. Mimo, że wyniki spółki lekko się poprawiały w kilku ostatnich kwartałach, tak duże zamówienie z pewnością mocno jej pomoże. Spółce mogę także pomóc polityczne oskarżenia o tym, że jest powiązana z rządzącą partią. Niecałe 3% akcji posiada bowiem Jerzy Milewski członek Narodowej Rady Rozwoju i gdański radny PiS. Wydaje się jednak, że kampania wyborcza pomaga spółce, gdyż zwiększa jej rozpoznawalność, a zarzuty o powiązania polityczne odsłoniły fakt, że jako jedyna jest w stanie dostarczyć testy genetyczne czyli jedyne, które są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia. Spółka jest w stanie je dostarczać, gdyż ściśle współpracuje z ich brytyjskim producentem. Dzisiaj kurs osiągnął nowy, historyczny szczyt.

blirt


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

MBF Group – spółka wciąż oscyluje blisko historycznego dna notowań i miała już dwa impulsy i dwie korekty w ostatnim czasie, więc można nabyć jej akcje sporo niżej niż po pierwszym impulsie, kiedy została skojarzona z koronawirusem. Jej pośredni związek z epidemią to efekt podpisania umowy z fundacją, która chce opracować produkty medyczne w zakresie profilaktyki przed wirusem oraz szczepionkom przeciw wirusowi.

mbf group

Scope Fluidics – jest inkubatorem start-upów technologicznych czyli spółką, której wycenia się przyszłość, gdyż na razie nie generuje przychodów i co roku odnotowuje straty. Firma opracowuje system PCR|ONE bazujący na diagnostyce molekularnej, który potrafi wykrywać koronawirusa. Wymaga on jeszcze pewnej pracy. Będzie to prawdopodobnie kolejny tzw. szybki, przesiewowy test, który będzie można stosować na powszechną skalę. Spółka ma za sobą spore wzrosty. Od początku 2019 roku kurs podskoczył z 20 do 200 zł. Obecnie akcje można nabyć w rejonie 140 zł. Po pierwszym odbiciu, kolejne dni korekty miały niskie obroty. Wydaje się, że znaczenie będzie więc miało dopiero wybicie ponad 160 zł lub spadek poniżej 120 zł.

scope

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here