Naga MarketsNewConnect Flash: Klabater, MedApp, Quarticon, AQT Water Spółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • Klabater – “Zodiak” otrzyma mocne wsparcie od Discovery. Premiera już 24 września
  • MedApp z kontraktem z LUXMED Ewa Futyma
  • e-handel wzrósł w Polsce w kilka tygodni o tyle ile w USA przez 7 lat – to szansa dla takich firm jak Quarticon czy InteliWise
  • AQT Water – ogromne perspektywy ale najpierw trzeba wyjaśnić kwestię raportu za 2019 rok

Klabater ze wsparciem od Discovery. “Zodiak” skazany na sukces?

Klabater – notowania spółki mocno się ożywiły w ostatnim czasie. Na wykresie trwa próba odrabiania strat po gwałtownej korekcie. Wcześniej mieliśmy równie imponujące wzrosty i to przy podwyższonych obrotach. W tym roku kluczową grą jest „This is the Zodiac Speaking”, który zadebiutuje 24 września na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Na razie gra zbiera sporo pozytywnych opinii, a jej producent Punch Punk Games rozpoczął kampanię na amerykańskiej platformie Kickstarter.

Te artykuły również Cię zainteresują
Recenzja demo gry na kanale popularnego irlandzkiego youtubera obejrzana została już przez ponad 1,4 mln użytkowników. W tygodniu Klabater podał informacje o rozszerzeniu współpracy z amerykańską grupą Discovery, która ma wspierać nową grę. Partnerem medialnym gry został kanał Investigation Discovery czyli lider na amerykańskim rynku telewizyjnym jeżeli chodzi o kanały o tematyce kryminalnej. Discovery wesprze grę marketingowo między innymi za pomocą swoich mediów społecznościowych, strony www, jak również kampanii reklamowej na antenie stacji.

Właściciele kanału uznali grę za perfekcyjne dopełnienie tematyki stacji. Trzeba tu zaznaczyć, że gra oparta jest o prawdziwe wydarzenia i jest to nierozwiązana do dzisiaj zagadka. Temat pojawia się w USA w licznych książkach i filmach. Po wsparciu przez Discovery, wydaje się, że gra powinna cieszyć się dużą popularnością. Im bliżej do debiutu tym presja popytowa na wykresie powinna być coraz bardziej zauważalna.

Dzisiaj spółka podała daty premiery dwóch gier, w tym kluczowej “Heliborne Enhanced Edition” na 20 sierpnia. Pierwotna wersja gry zbiera masę pozytywnych opinii, dlatego też ten debiut może mieć wpływ na notowania w najbliższych dniach. My o możliwych wzrostach piszemy od 24 kwietnia i w obliczu zbliżającego się debiutu, sądzę że spółka ma nadal potencjał do wzrostu.

klabater

MedApp z kontraktem z LUXMED Ewa Futyma. To szansa na kolejne umowy [AKTUALIZACJA]

MedApp – o spółce pisaliśmy już kilkukrotnie, począwszy od 19 czerwca. Okres pandemii jej sprzyja, ze względu na przyspieszenie procesów cyfryzacji w medycynie. Spółka poinformowała o kilku nowych kontraktach co mocno poruszyło notowaniami. O spółce w samych superlatywach wypowiada się także Microsoft, a to mocna rekomendacja. W jednym z wcześniejszych przeglądów informowaliśmy o obecności spółki na tzw. SRO liście, co oznaczało, że stara się ona wejść na rynek amerykański.

Ostatnio firma potwierdziła to, informując o wyborze doradcy, który przygotuje ją do certyfikacji w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Została nim firma Parexel Biotech z grupy Parexel International czyli światowego lidera w zakresie usług biofarmaceutycznych i doradztwa w zakresie rejestracji produktów medycznych i leków. Technologia CarnaLife posiada wszelkie certyfikaty aby mogła być sprzedawana w całej UE, na Bliskim Wschodzie, Afryce i wybranych krajach azjatyckich.

Nie ma wątpliwości, że najbardziej perspektywiczny dla MedApp będzie jednak rynek amerykański, który pod względem innowacji w medycynie jest światowym liderem. Dzisiaj spółka poinformowała o kolejnym zdobytym kontrakcie, tym razem z firmą Lux Med. Jest on o tyle istotny, że może otwierać nowe możliwości. Lux Med to największa prywatna firma medyczna w Polsce, będąca częścią grupy Bupa, która działa w wielu krajach świata.

AKTUALIZACJA: Wpis wprowadzał w błąd informując, że MedApp podpisał umowę z firmą Lux Med. W rzeczywistości jednak komunikat spółki informował o podpisaniu umowy z firmą LUXMED Ewa Futyma, a nie całą siecią reprezentowaną przez wymieniony w oryginalnym tekście podmiot.

Cała grupa obsługuje około 22 mln pacjentów, zatrudnia 70 000 osób i co ważne z punktu widzenia starań MedApp, prowadzi działalność także na rynku amerykańskim. Jest to więc potencjalna szansa na kolejne zamówienia przyszłości. Na wykresie mamy konsolidację w formie trójkąta, przy malejących obrotach. Dzisiaj rynek pozytywnie zareagował na informacje, mimo że nie utrzymano odbicia do końca sesji. Od strony czysto technicznej, taki układ daje szanse na wybicie górą i dalsze wzrosty.

medapp

Zobacz także: Cannabis Poland i Hemp & Wood z NewConnect biorą się za sprzedaż testów na koronawirusa. To legalne?


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Ciekawy raport Banku Santander. Szansa dla Quarticon i InteliWise

Quarticon – spółkę opisywaliśmy już na łamach NC Flash z 29 maja. Od tego czasu wykres mocno się ożywił i mieliśmy bardzo gwałtowne ruchy np. niemal 50% wzrost jednego dnia, tuż przed gwałtowną korektą na całym rynku. Na wykresie można odnieść wrażenie, że pojawią się kolejne wielkie ruchy. Mamy wyższe obroty, a spadek poniżej 15 zł często spotyka się z reakcją kupujących. Na tle historycznym, kurs jest blisko minimów. Profilem działalności firma przypomina nieco opisywaną 10 lipca spółkę InteliWise, która także przez długi okres czasu nie miała dodatnich wyników finansowych.

Quarticon podpisał w ostatnim czasie sporo umów z dużymi podmiotami jak choćby Wittchen, CCC, Orange czy Air Serbia. Na razie wyniki nie są dobre, jednak spółka próbuje zdobyć część rynku np. rozdając na okres 3 miesięcy za darmo swoje oprogramowanie. Dzisiaj jednak chciałbym zwrócić uwagę na szerszy kontekst szans dla tego typu firm. Jest nim zjawisko dynamicznego wzrosty handlu w internecie. Ciekawe wnioski można wyczytać w najnowszym raporcie banku Santander, który wskazuje, że wzrost e-handlu wzrósł w kilka tygodni pandemii z 5,5% na koniec 2019 roku do blisko 12% obecnie. Co ciekawe, taki sam wzrost w USA zajął aż 7 lat.

Z raportu wynika, że ten rok będzie rekordowy, a kolejne ugruntują mocniejszą pozycję handlu internetowego w udziale w przychodach firm. Potencjał wzrostu jest nadal bardzo wysoki, gdyż jako kraj plasujemy się w środku stawki w Europie. Biorąc dane z lipca, poziom wydatków internetowych w Polsce jest o 140% wyższy niż rok temu. Zdaniem analityków Santandera, takie przesunięcie w handlu będzie trwałe, znacząco przyspieszy rozwój branży i będzie stanowiło paliwo do wzrostu w kolejnych latach. To stwarza doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu Quarticon, który może z czasem pójść w ślady InteliWise, tym bardziej, że już teraz potrafi zdobywać znaczących klientów.

quarticon

AQT Water szykuje “bombę” na przyszły tydzień. Na razie czekamy na zeszłoroczny raport

AQT Water – na koniec spółka, którą także opisywaliśmy już na łamach NC Flash, począwszy od 26 czerwca, kiedy akcje notowane były w rejonie 13 zł. To co napędzało i być może nadal będzie napędzać wzrosty to przede wszystkim fakt, że dostrzeżono problemy z wodą w naszym kraju. Obok dość spektakularnego dla spółki programu „Moja Woda”, który cieszy się ogromną popularnością (po miesiącu złożono wnioski na ponad 60% całej puli programu), warto wspomnieć o lokalnych programach samorządowych czy też tych organizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jak „Miasto z klimatem”.

Od 22 lipca jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o dotacje na budowę zbiorników na obszarach wiejskich. Wartość programu to 50 mln zł. Takich programów jest coraz więcej, a kluczowy ma być rządowy programem rozwoju retencji o wartości około 14 mld zł, który ma być przyjęty przed końcem roku. Spółka już teraz ma pełno zamówień i pewne szczegóły sprzedażowe poda 1 września.

Jej oferta jest coraz bardziej widoczna w dużych sieciach sprzedaży, ostatnio poinformowano o wprowadzeniu od 30 lipca do sieci marketów Saint Gobain (największa grupa sprzedażowa w Europie) zbiorników na deszczówkę. Ciekawe informacje płyną także z ostatniego raportu za II kwartał, który już wykazał wzrost zysku o 230%, mimo że zyski z rządowego programu spodziewane są w III i IV kwartale. W raporcie znajdziemy także słowa działające na inwestorów jak fotowoltaika czy blockchain. Chodzi o badania nad wdrażaniem tych technologii do swoich produktów.

Obecnie jednak najistotniejsze bo dotyczące najbliższej przyszłości są dwie sprawy. Jedna pozytywna –w przyszłym tygodniu spółka ma czymś zaskoczyć, a z sugestii firmy wynika, że chodzi o możliwy patent na terenie USA (wcześniej spółka sporo pisała o potencjale tego rynku). Może też chodzić o kwestie współpracy w krajach Zatoki Perskiej. O takiej współpracy informowano na początku roku, a ostatnio podpisano list intencyjny z czołowym producentem zbiorników plastikowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Druga informacja jest negatywna i to oczywiście było powodem zawieszenia notowań. Chodzi o raport za 2019 rok, który zawierał negatywną opinię rewidenta. Spółka dość szybko odniosła się do tej sprawy i jeszcze dzisiaj ma ponownie opublikować raport roczny.

Do momentu publikacji przeglądu, raport nie był jeszcze dostępny. Wiele zależy od tego co w nim będzie i nie chodzi tu specjalnie o wyniki, ważne aby sprawa została załatwiona. Mimo, że kwestia ta dotyczy poprzedniego roku, może niestety niekorzystnie wpłynąć na otwarcie sesji, kiedy już notowania zostaną odwieszone. Możliwe jednak, że straty dość szybko zostaną odrobione, a kupujących nie zabraknie i zacznie się gra pod wspomniane informacje o patencie czy współpracy na bliskim wschodzie. Perspektywy dla spółki są bardzo dobre, wszystko jednak będzie zależało od zakończenia sprawy z zaległym raportem. Zapowiada się więc ciekawy okres na notowaniach AQT Water.

aqt water

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here