Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


JR Holding – w tym roku spółka zaliczyła już 75% wzrostu. Obecnie być może zaczyna się korekta. Jeżeli spadki będą miały podobnie łagodny charakter jak te z listopada i grudnia, to prawdopodobnie za jakiś czas pojawi się dobra okazja do wejścia po niższej cenie. Dlaczego spółka miałaby być warta zainteresowania? Powodów jest kilka, po pierwsze świetne wyniki w ostatnich kwartałach, po drugie skup akcji, a po trzecie hossa fotowoltaiczna. Spółka dotąd zajmowała się nieruchomościami, jednak rozszerzyła działalność o fotowoltaikę. Co ciekawe, nowa strategia na najbliższe lata zakłada całkowitą rezygnację z nieruchomości i skupienie się na odnawialnych źródłach energii, grach komputerowych oraz nowych technologiach. Spółka chce też wejść na rynek główny. To co rzuca się w oczy to zarząd, który jest silnie nastawiony na maksymalizację zysków. Można powiedzieć, że są to tylko plany, jednak warto spojrzeć w powiązania kapitałowe. Otóż spółka posiada udziały w firmach opisywanych już w NC Flash. Niemal 30% akcji w Columbus czyli liderze hossy fotowoltaicznej oraz udziały w Compress czy producencie gier, który może okazać się czarnym koniem w tym roku – One More Level. Wszystkie te spółki wyraźnie zyskują na wartości.

jr holding

Promise – solidna spółka notująca porządne wyniki, posiadająca dobry portfel zamówień. Co warte uwagi – od lat płacąca dywidendy i to rzędu 7-8%. Firma współpracuje z Microsoftem, a zamówienia w ostatnim czasie składają takie podmioty jak Ministerstwo Sprawiedliwości (25,83 mln zł), PGE (63 mln zł), PKN Orlen (30 mln euro). 10 stycznia podpisano umowę z Komendantem Głównym Straży Granicznej, której wartość sięga 31,5 mln zł. Spoglądając na wykres, ktoś może pomyśleć, że mamy trend spadkowy i takie zwyżki jak ostatnia szybko się kończyły. Może i tak, ale warto zwrócić na zupełni inny poziom zainteresowania spółką od drugiej połowy ubiegłego roku. Moim zdaniem, choćby ze względu na wyniki i dywidendy, wycena jest relatywnie niska. Być może przeszkadza zbyt małe zainteresowanie spółką, mam nadzieję, że to się niebawem zmieni.

promise

Creepy Jar – na przełomie marca i kwietnia ma zadebiutować gra Green Hell w tzw. trybie kooperacji. Tzw. wish lista portalu Steam przekroczyła poziom 610 tys. co oznacza duże zainteresowanie, a ogromna większość opinii jest bardzo pozytywna. Wersje na konsole PlayStation i Xbox mają być gotowe w trzecim kwartale bieżącego roku. Jednocześnie spółka pracuje nad nową grą, której budżet ma być większy niż Green Hall. Wstępna data debiutu to koniec 2021 roku. W tej sprawie, warto czekać na informacje o wydawcy gry. Jeżeli będzie to duży podmiot, notowania powinny bardzo pozytywnie zareagować. Wydaje się, że przed spółką dobry, perspektywiczny okres, co powinno przełożyć się na wzrosty notowań. Tegoroczny ruch w górę ma wsparcie w rosnących obrotach. Nawet jeżeli teraz dojdzie do korekty, uważam że kurs ma szanse na dalsze wzrosty.

creepy jar

OncoArendi – coś z biotechnologii. Spółka otrzymała właśnie status leku sierocego dla cząsteczki OATD-01, przyznany przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Status ten oznacza, że może skrócić się proces badawczy, a po za tym oznacza zwolnienia podatkowe oraz uproszczoną i tańszą procedurę oceny i rejestracji leku. Firmy biotechnologiczne często są mało przewidywalne, dlatego jest to pewna propozycja. Na tle historycznym kurs jest nisko, na samym dnie. Ostatnia zwyżka budowana jest przy wzroście obrotów. Opór mamy przy 12,50-13 zł i jego wybicie mogłoby nieco zdynamizować wzrosty.

oncoarendi


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Bit Evil – spółka notuje w ostatnich dniach bardzo silne wzrosty, jednak na tle historycznym nadal kurs jest na dość niskim poziomie. Możliwe, że po korekcie, cena nadal będzie rosnąć. Firma przeżywa gwałtowny rozkwit, skala biznesu wzrosła ponad trzykrotnie w ubiegłym roku. Wzrost przychodów za 2019 rok sięga 260%, a przychody za grudzień były niemal takie jak za cały 2018 rok. Główna zasługa o szybki rozwój na rynkach zagranicznych, w tym także USA.

bit evil

Forever Entertainment – spółka podała dzisiaj datę premiery gry Sparkle 4 Tales na platformie Nintendo Switch. Gra zadebiutuje 30 stycznia bieżącego roku. Zdaniem spółki, może ona mieć istotny wpływ na wyniki finansowe. Informacja wywołała 12% wzrosty przy podwyższonych obrotach. Spółka ma zresztą wiele innych powodów do wzrostów, o których szerzej pisaliśmy 13 stycznia. Pewnym minusem jest wcześniejsza informacja o zbyciu akcji przez prezesa, aczkolwiek nie ma to większego wpływu na skład akcjonariatu. Wydaje się, że spółka powinna zyskiwać, mimo że zapewne pojawią się korekty.

forever entertainment


ncflashSpółki analizowane w poprzednich przeglądach NC Flash – dałyby zarobić około 12% przy założeniu kupna wszystkich za taką samą kwotę. Najwięcej w 3 tygodnie zarobiłby Geotrans, a także seria spółek z tzw. hossy fotowoltaicznej. Dość przeciętnie na razie radzą sobie producenci gier. Za tydzień kolejny przegląd gorących spółek z “małej giełdy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here