Naga MarketsNewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, PolmanSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • SoftBlue zawarło umowę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych
  • Investeko skorzysta na gospodarowaniu odpadami skażonymi?
  • Polman z kolejnymi kontraktami na czyszczenie terenów przemysłowych

Investeko czyli energia z odpadów

W dzisiejszym przeglądzie przyjrzymy się kilku podmiotom, które działają w branży odnawialnych źródeł energii i szeroko pojętej ochrony środowiska. Nie ma co ukrywać, że obok producentów gier komputerowych, to właśnie ta branża ciągnie małą giełdę do góry. Na koniec także krótki omówienie dwóch spółek (SoftBlue i Polman), o których pisaliśmy tydzień temu, jednak już po publikacji pojawiły się istotne informacje, które mono poruszyły notowaniami.

Te artykuły również Cię zainteresują

Investeko – spółka silnie wzrosła w okresie wybuchu pandemii co jest zasługą wprowadzenia nowej usługi czyli gospodarowania odpadami zakaźnymi. W ostatnim czasie spółka podpisała kontrakt w tym zakresie z miastem Katowice. Generalnie jednak problem odpadów w Polsce narasta i tego typu spółki mogą być tego beneficjantami. Spółka pracuje nad autorską technologią „Lifetec” czyli produkcją energii z odpadów oraz technologią oczyszczania ziemi z metali ciężkich na terenach poprzemysłowych. Niedawny raport za pierwszy kwartał pokazał stabilne przychody i wzrost zysku netto o 260%.

Był to trzeci udany kwartał. W raporcie wskazano także pozytywne wyniki spółek zależnych EkoPartner Silesia oraz Investeko Serwis. Kontrakty, które realizują te firmy, już teraz gwarantują solidne wyniki całoroczne. Na wykresie spadki wyhamowały w rejonie 2,50 zł, a w trakcie korekty malały także obroty. Wydaje się więc, że może to być poziom, z którego popyt powalczy o kolejny impuls wzrostowy.

investeko

Novavis – ostatni raport kwartalny wskazał na nieco niższe wyniki rok do roku, jednak nadal na bardzo stabilnym poziomie zarówno pod kątem przychodów jak i zysków. Z oficjalnych danych wynika także, że nadal trwa bardzo dynamiczna tendencja wzrostu instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Trend ten powinien się utrzymać, co sprzyja tego typu spółkom. Przed kilkoma dniami firma poinformowała o kolejnej umowie, tym razem na budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy około 2 MWp. Na wykresie nadal trwa odbicie zainicjowane w połowie marca, które obecnie jest w fazie korekty. Jeżeli spadki będą kontynuowane to pierwsza szansa na odbicie powinna pojawić się przy linii trendu.

novavis

Zobacz także: Klabater – “This Is The Zodiac Speaking” w ciągu doby zobaczyło niemal 1 mln osób!

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Columbus nadal pod kluczowym oporem

Columbus – czyli lider branży fotowoltaiki na NewConnect. Wzrost kursu spółki może być pewną wskazówką dla inwestorów posiadających akcje innych tego typu spółek. Na razie więc sytuacja branży nadal jest perspektywiczna. Spółka pokazała jakiś czas temu raport za pierwszy kwartał. Znowu mieliśmy rekordowo wysokie przychody i zyski, a trend ten utrzymuje się już od kilku lat.

Najnowsze komunikaty mówią o przyspieszeniu rozwijania projektów farm fotowoltaicznych oraz nabyciu 100% udziałów w pięciu niewielkich firmach budujących farmy fotowoltaiczne. Lider rynku nadal rośnie, co widoczne jest na wykresie, gdzie kurs zatrzymał się na dłużej pod historycznym maksimum. Nie widać tu jednak dramatycznej przeceny, a raczej popytową presję. Wydaje się więc, że wybicie oporu jest kwestią czasu.

columbus

Przeczytaj także: MBF Group: ponad 1200% wzrostu dzięki COVID-19. Czy wszystko jest już w cenie?

SoftBlue – o spółce pisaliśmy dość obszernie tydzień temu, podkreślając wiele pozytywów. W miniony piątek dość długo musieliśmy czekać na raport za pierwszy kwartał. Ten okazał się bardzo mocny. Przychody rok do roku wzrosły o 345%, wynik operacyjny o 212%, a zysk netto w końcu przekroczył poziom 1 mln zł, a dokładnie 1,23 mln zł co oznacza wzrost o 209%. Teraz czekać możemy na raport roczny, który pojawi się 1 czerwca. Warte podkreślenia są także bardzo wysokie obroty przekraczające 10 mln zł.

Poziom 2 zł wywołał pewną realizację zysków, jednak nie przesądzałbym o końcu wzrostów. Obroty pokazują bardzo duże zainteresowanie spółką i być może po korekcie kurs nadal będzie rosnąć. Dzisiaj po sesji spółka podała, że zawarła umowę z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Z jej treści wynika, że może się przyczynić do poszerzenia działalności o sprawy związane z aktualną sytuacją zdrowotną. Komunikat brzmi tajemniczo, jednak ma pozytywny wydźwięk.

softblue

Polman – druga ze spółek, o której obszernie pisaliśmy tydzień temu. Firma rozszerzyła działalność o recycling i sprzątanie po koronawirusie. W ostatnich dniach spółka poinformowała o kolejnych dwóch kontraktach dotyczących mycia instalacji przemysłowych wraz z odbiorem odpadów wytworzonych podczas realizacji usługi. Wartość jednego sięga 401 tys. zł, a drugiego 178 tys. zł. Spółka w raporcie wskazywała na duży wzrost zainteresowania tego typu usługami, można więc przypuszczać, że nie są to ostatnie wygrane kontrakty. Na wykresie cena mocno wzrosła od ubiegłego piątku i odnotowała nowe historyczne maksima przy bardzo wysokich obrotach. Ostatnie sesje kurs spada jednak wolumen jest znacząco niższy.

polman

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here